Sobota 30.05.2020
Dnes má meniny 
Ferdinand
°C
30.03.2020 08:05

Staré Mesto spúšťa od pondelka projekt vývarovne pre seniorov


Budova Propelleru na Rázusovom nábreží v bratislavskom Starom Meste.


Budova Propelleru na Rázusovom nábreží v bratislavskom Starom Meste sa zmení na vývarovňu pre seniorov. Od pondelka (30. 3.) spúšťa totiž mestská časť projekt Staromestské seniorské menu.


Reaguje tým na aktuálnu situáciu okolo šírenia nového koronavírusu a na potrebu zásobovania obyvateľov potravinami.     

„Seniori sú v súčasnej mimoriadnej situácii najzraniteľnejšou skupinou. Nemali by sa stretávať s priateľmi, chodiť na prechádzky, na nákupy, na obed - ako boli zvyknutí,” hovorí starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová s tým, že nový projekt má najstarším obyvateľom pomôcť preklenúť momentálne obdobie.      

Dovoz jedla pre seniorov nad 65 rokov bude bezplatný a hradený z rozpočtu mestskej časti. Jedlo bude hygienicky zabalené, kuriér bude spĺňať všetky bezpečnostné opatrenia a bude mať rúško aj ochranné rukavice. V pešej zóne sa bude pohybovať na bicykli. Vývarovňa bude okrem toho pripravovať aj jedlá pre iných záujemcov. Jedlo sa bude dať vyzdvihnúť aj osobne.      

Jedlo bude možné objednať si deň vopred, prípadne aj na celý týždeň, na telefónnom čísle 0948 646 885. Objednávky sa budú prijímať od 8.00 do 20.00 h, rozvoz bude zabezpečený od pondelka do soboty (vrátane) od 11.00 do 14.00 h.      

Bližšie informácie o projekte spolu s prvým týždenným Staromestským seniorským menu, ako aj cenami a zľavami pre seniorov v systéme sociálnej starostlivosti nájdu obyvatelia na webovej stránke mestskej časti, prípadne v bezplatnej mobilnej aplikácii STARÉ MESTO.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
13.07.2016
Francúzsky deň ponúkne hudbu i gastronómiu
V Bratislave bude možné opäť zažiť oslavy francúzskeho štátneho sviatku. Vo štvrtok 14. júla sa na Hlavnom námestí môžu obyvatelia a návštevníci hlavného mesta Slovenska zoznámiť s francúzskou kultúrou i špecialitami francúzskej gastronómie.
viac
20.09.2017
Staré Mesto má grantový program na tento rok
Skultúrnenie verejného priestoru, ochrana a tvorba životného prostredia, kultúrno-spoločenské aktivity a rozvoj kultúrneho života. To sú oblasti, v rámci ktorých sa dá požiadať bratislavské Staré Mesto o pridelenie grantu.
viac
19.09.2019
O záhony pred historickou budovou SND sa bude päť rokov starať hotel Carlton
Hotel Carlton si adoptoval staromestskú zeleň. V rámci projektu Staré Mesto sa zaviazal počas piatich rokoch starať sa o kvetinovú výzdobu v parčíku pred historickou budovou Slovenského národného divadla.
viac
09.03.2020
Staré Mesto spustilo anketu využitia priestoru pri Propelleri
Bratislavské Staré Mesto spustilo prvú miestnu verejnú anketu. Týka sa možností využitia voľného priestoru na nábreží Dunaja, konkrétne blízko kaviarne Propeller na Rázusovom nábreží.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.87 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.35 %