Piatok 01.12.2023
Dnes má meniny 
Edmund
°C
20.06.2023 10:35

Staré reklamné bannery sa zmenili na originálne sedacie vaky


Ilustračná snímka: (tasr).


Neaktuálne reklamné bannery propagujúce mestské kultúrno-spoločenské podujatia v Dubnici nad Váhom neskončia v odpade.


Radnica ich poskytla súkromnej spoločnosti, ktorá z nich vyrába originálne sedacie vaky. Informovala o tom dubnická viceprimátorka Andrea Blajsková.

Samospráva podľa nej na spomínané účely firme poskytla niekoľko desiatok kusov PVC bannerov. Tie firma upcyklovala a následne z nich ušila vaky na sedenie, ktoré budú Dubničanom k dispozícii na kultúrnych podujatiach. Na sedenie ich možno využívať v interiéri aj exteriéri.

"Mesto dlho premýšľalo nad tým, ako neaktuálne bannery využiť. Nechceli sme, aby sa z nich stala len kopa odpadu. Spolupráca so súkromnou spoločnosťou bannerom predĺži život. Reklamné plachty, ktoré by inak dostali nálepku nepotrebných, budú môcť Dubničania v podobe vakov na sedenie využívať počas kultúrnych podujatí," uviedla viceprimátorka s tým, že samospráva sa aj týmito drobnými krokmi snaží byť zelenšou.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.01.2020
Mesto Dubnica zrušilo daň za skleníky do 25 metrov štvorcových
Ak si chcú obyvatelia mesta Dubnica nad Váhom napríklad dopestovať vlastné plodiny, mesto tento ekologický zámer v roku 2020 podporí zrušením dane za skleníky nepresahujúce 25 metrov štvorcových.
viac
29.03.2020
V Dubnici nad Váhom chcú do konca apríla opraviť výtlky na cestách
Do konca apríla by chceli v Dubnici nad Váhom opraviť výtlky na miestnych komunikáciách. Radnica chce opraviť výtlky, ktoré vznikli v zime nielen v meste, ale aj v mestskej časti Prejta.
viac
25.05.2020
Samospráva začína s modernizáciou budovy polikliniky
Jednou z dvoch veľkých investičných akcií spolufinancovaných z eurofondov, ku ktorým mesto Dubnica nad Váhom v roku 2020 pristupuje, je rekonštrukcia polikliniky.
viac
23.06.2020
Na zisťovanie pôvodcov nelegálnych skládok nasadila dubnická polícia fotopasce
Identifikovať pôvodcov nelegálnych skládok v Dubnici nad Váhom majú nové fotopasce. Tamojšia mestská polícia ich začala inštalovať najmä v extraviláne mesta. Informoval o tom náčelník mestskej polície v Dubnici nad Váhom Tibor Rehák.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.98 %