Nedeľa 21.07.2024
Dnes má meniny 
Daniel
°C
05.09.2023 02:05

Starostu či poslancov si budú 9. septembra voliť občania 28 obcí


Ilustračná snímka


V septembri sa budú okrem parlamentných volieb konať v niektorých obciach aj komunálne voľby. Starostu či poslancov zastupiteľstiev si budú občania voliť 9. septembra v 28 obciach.


Pôvodne sa mali konať v 32 obciach, no v troch nikto nepodal kandidátnu listinu a v jednej obci odstúpil kandidát. Pre TASR to uviedla riaditeľka odboru volieb, referenda a politických strán na ministerstve vnútra Eva Chmelová.

Voľby do orgánov samosprávy obcí sa z dôvodu nepodania kandidátnych listín nebudú konať v obci Kvačany, Brezovec a Starina. V obci Drňa sa voľby nevykonajú z dôvodu vzdania sa jediného kandidáta na starostu

Starostu i poslancov by si mali 9. septembra vyberať v obciach Haluzice, Dolné Semerovce a Michalková. Starostu budú voliť v obciach Dlhá, Brunovce, Slavnica, Hrlica, Svinia, Vyšný Mirošov, Vojany, Bystrany, Žehra, Uhliská, Chanava, Šimonovce, Širkovce, Kosihy nad Ipľom a Šarišská Poruba. Poslanca alebo poslancov si majú v septembri voliť v Dolnom Kubíne a v obciach Malé Borové, Veľké Borové, Báhoň, Trenčianska Teplá, Veľké Chyndice, Vysoká nad Kysucou, Bobrovček, Baláže a Šarišské Bohdanovce.

Doplňujúce voľby do orgánov samosprávy obcí sa vyhlasujú v prípade, ak sa v niektorej obci nekonali, z rôznych dôvodov sa musia opakovať, alebo ak zanikol mandát poslanca či starostu bez náhradníka. Zákon tiež stanovuje, že voľby sa zopakujú, ak ich vyhlásil Ústavný súd SR za neplatné.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.05.2021
V sobotu si v 30 obciach volia starostu či poslancov
Dnes si v 30 obciach volia starostu či poslancov. Doplňujúce voľby do orgánov samosprávy obcí sprevádzajú protiepidemické opatrenia. Volebné miestnosti sú otvorené do 22.00 h.
viac
09.09.2023
V 28 obciach si dnes vyberajú voliči starostov a poslancov
V sobotu o 7.00 h sa v 28 obciach na Slovensku otvorili volebné miestnosti. Obyvatelia si v doplňujúcich komunálnych voľbách vyberajú starostu a poslancov zastupiteľstiev. Volebné miestnosti sú otvorené do 22.00 h.
viac
05.02.2024
O týždeň budú voliči v 18 obciach vyberať starostu a poslancov
O týždeň v sobotu 10. februára sa budú v 18 obciach konať doplňujúce komunálne voľby. Voliči si budú vyberať starostu a poslancov zastupiteľstiev. Pôvodne boli voľby vyhlásené v 20 obciach. Pre TASR to uviedol tlačový odbor Ministerstva vnútra (MV) SR.
viac
09.03.2024
V 19 obciach si majú občania v októbri voliť starostu či poslancov
V októbri tohto roka sa majú v 19 obciach konať doplňujúce komunálne voľby. Starostu či poslanca obecného zastupiteľstva si majú občania voliť v sobotu 5. októbra. Voľby vyhlásil predseda Národnej rady (NR) SR Peter Pellegrini (Hlas-SD).
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %