Pondelok 27.05.2024
Dnes má meniny 
Iveta
°C
06.06.2022 04:15

Statika plavárne zvýši cenu rekonštrukcie o takmer milión eur


Vizualizácia zdroj: (Mesto Michalovce).


Projekt rekonštrukcie mestskej plavárne v Michalovciach si po dvoch predchádzajúcich zvýšeniach rozpočtu v sume spolu bezmála 250 000 eur bez DPH vyžiada ďalšie náklady navyše.


Sanáciu zlého technického stavu nosnej konštrukcie vyčíslil zhotoviteľ na 900 000 eur. Financie na tento účel vyčlenili poslanci mestského zastupiteľstva (MsZ) na svojom zasadnutí (30. 5.) v tretej zmene mestského rozpočtu.

"Keď sa začali odhaľovať nosné konštrukcie, ktoré sú alfou a omegou celého objektu, zistilo sa, že tieto konštrukcie sú v takom dezolátnom stave, že sa urobila diagnostika, na základe ktorej bolo konštatované, že tieto prvky sú už pomaly po dobe životnosti, preto sa robila ich sanácia," informovala na rokovaní MsZ Ružena Heželyová z odboru výstavby mestského úradu s tým, že tieto práce navyše by mali byť posledné. Nevylúčila však ďalšie možné zvýšenie konečnej ceny za dielo vzhľadom na nárast cien stavebných materiálov.

Podľa slov poslanca Milana Kaplana je rekonštrukcia plavárne, s pôvodným rozpočtovým nákladom vo výške 4 123 000 eur, vysúťažená spoločnosťou Sytiq za takmer 3,2 milióna eur "sfušovaným projektom". "Ide o sfušovaný projekt, ktorý v pôvodnom pláne nepočítal s takými záležitosťami ako búranie obkladov v bazénovej hale," povedal s tým, že víťaznú ponuku zhotoviteľa považuje za "účelové podlezenie" ceny diela.

"Posudzoval to Úrad pre verejné obstarávanie, posudzovali to iné relevantné orgány, takže podsúvať verejnosti, že tu došlo k nejakej machinácii, je dosť odvážne," reagoval primátor Viliam Zahorčák. Pripustil, že projektant urobil pri príprave projektu aj chyby. "Následne sa ukázalo, po odstránení všetkých častí, ktoré bolo potrebné odstrániť, a urobila sa diagnostika špecializovaným útvarom, že je potrebné investovať ďalšie peniaze," skonštatoval.

Na komplexnú rekonštrukcie mestskej plavárne, s ktorou začali v septembri minulého roka, získali Michalovce vládnym uznesením nenávratný finančný príspevok vo výške viac ako dva milióny eur.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.11.2020
Žilina pokračuje v obnove zastávok MHD, pribudne aj jedna nová
Mesto Žilina pokračuje v rekonštrukcii zastávok mestskej hromadnej dopravy (MHD). Od apríla budúceho roku v rámci druhej etapy prác obnoví päť zastávok na uliciach Komenského, Mateja Bela a Pod hájom.
viac
23.12.2020
Michalovce budú rekonštruovať plaváreň za štyri milióny eur
Jednou z investičných akcií mesta Michalovce plánovaných na rok 2021 je rekonštrukcia mestskej plavárne.
viac
01.03.2021
B. Štiavnica plánuje rekonštrukciu plavárne za viac ako 600 000 eur
Mesto Banská Štiavnica plánuje rekonštrukciu krytej plavárne, prvú etapu prác vyčíslilo na 604 675,50 eura. V projekte sa chce uchádzať o finančné zdroje z Fondu na podporu športu. Informovala o tom primátorka mesta Nadežda Babiaková.
viac
07.11.2022
Cena za rekonštrukciu Slaneckej cesty stúpla zatiaľ o 1,6 milióna eur
Náklady na rekonštrukciu a modernizáciu Slaneckej cesty stúpli oproti pôvodne vysúťaženej sume zatiaľ o necelých 1,6 milióna eur. Mesto Košice podpísalo so spoločnosťou Doprastav doposiaľ päť dodatkov, zvýšenia ceny sa týkali tri z nich. Potvrdil to magistrát mesta.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %