Nedeľa 05.04.2020
Dnes má meniny 
Miroslava
°C
08.02.2020 04:00

Stojiská kontajnerov bude mesto monitorovať kamerami


Ilustračná snímka, zdroj: sala.dnes24.sk


Stojiská kontajnerov v Šali budú monitorovať kamery. Radnica už obstarala sedem kusov, v krátkom čase ich chce rozmiestniť v najproblémovejších lokalitách v mestskej časti Veča.


Mesto sa takýmto spôsobom snaží zabrániť ukladaniu veľkorozmerného odpadu ku kontajnerom. „Cieľom je sledovať vytypované lokality a v prípade potreby identifikovať osoby, ktoré porušujú podmienky nakladania s odpadom. Kamerový monitorovací systém bude napojený na mestskú políciu,“ informovala o tom Dajana Hanesová z mestského úradu.

Podľa jej slov obyvatelia mesta často na kontajnerové stojiská vyhadzujú chladničky, nábytok a ďalšie nevhodné predmety zo svojich domácností. „Veľkorozmerný odpad, ktorý patrí na zberný dvor, sa takmer každý týždeň objavuje pri polopodzemných kontajneroch, obťažuje obyvateľov a znečisťuje životné prostredie. Teraz si na kontajnerové stojiská posvietia kamery,“ dodala Hanesová.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
12.01.2017
V mestskej časti Turá Lúka zmenili systém zberu separovaného odpadu
V centrálnej zóne myjavskej mestskej časti Turá Lúka zmenili systém zberu separovaného odpadu. Doterajšie kontajnery nahradili od začiatku roka plastové vrecia.
viac
28.02.2017
OLO začalo s distribúciou hnedých kontajnerov na bioodpad
Bratislavská spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) začala v hlavnom meste s distribúciou hnedých kontajnerov na biologicky rozložiteľný komunálny odpad zo záhrad. Distribúcia kompostérov sa začne v marci.
viac
12.12.2018
Mesto dokončilo osádzanie nových polopodzemných kontajnerov
Šalianska radnica ukončila v týchto dňoch v mestskej časti Veča osádzanie nových polopodzemných kontajnerov na odpad. Vďaka ich veľkej kapacite sa počet kontajnerových stojísk znížil z pôvodných 30 na 17.
viac
17.12.2018
Senica: Mesto má prvé polopodzemné kontajnery
Mesto Senica zrealizovalo na Ulici Janka Kráľa prvé polopodzemné kontajnery. TASR informoval vedúci oddelenia výstavby, životného prostredia a dopravy Mestského úradu v Senici Ivan Šteffek.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.99 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.84 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.17 %