Sobota 22.02.2020
Dnes má meniny 
Etela
°C
01.03.2016 07:00

Stretnutie predsedov NKÚ a ZMOS: Zákon o verejnom obstarávaní treba zmeniť


Stretnutie vedenia ZMOS A NKÚ. (Foto: archív)


Predseda Najvyššieho kontrolného úradu SR Karol Mitrík sa stretol s vedením Združenia miest a obcí Slovenska. Predstavitelia Najvyššieho kontrolného úradu SR a Združenia miest a obcí Slovenska sa zhodli na tom, že chcú vo väčšej miere spolupracovať pri kontrole kompetencií samosprávy.


Počas rokovania sa predseda Združenia miest a obcí Slovenska Michal Sýkora vyjadril, že Najvyšší kontrolný úrad SR vníma ako inštitúciu s vysokou autoritou a jej závery a odporúčania z kontrol za prínos pre modernizáciu a fungovanie miestnej samosprávy.

Zástupcovia oboch inštitúcií sa zhodli na tom, že otázka verejného obstarávania je pre nich vážnou výzvou. V súčasnosti platný zákon totiž vyvoláva oveľa viac otáznikov v súvislosti s efektívnym a hospodárnym využívaním verejných financií. Podľa predsedov je potrebné, aby sa tento zákon v blízkej budúcnosti zmenil, pričom nová právna norma by mala v sebe zohľadniť štandardy, ktoré sa využívajú v rámci Európskej únie a proces obstarávania robia nielen transparentným, ale aj vykonateľným v reálnom čase.

Čítajte v Obecných novinách 7-8/2016 na str. 1- 2.

Autor: Daniela Bolech Dobáková


komentáre
SHOW ALL
podobné
17.02.2020
V obci Petrova Ves vybudujú zberný dvor odpadov za 222 000 eur
V obci Petrova Ves v okrese Skalica začnú budovať zberný dvor odpadov, na ktorý získala obec finančné prostriedky z Ministerstva životného prostredia SR v rámci Operačného programu Kvalita životného prostredia. Informuje o tom vestník Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO).
viac
18.02.2020
Mesto Nitra udelí dotácie na projekty zamerané na rozvoj cestovného ruchu
Projekty občianskych združení a spolkov zameraných na cestovný ruch podporí mesto Nitra celkovou sumou 15 000 eur. Rozhodli o tom mestskí poslanci na svojom mimoriadnom februárovom rokovaní.
viac
18.02.2020
V rámci Zeleného vzdelávacieho fondu prijalo MŽP 60 žiadostí o finančnú podporu
V treťom ročníku Zeleného vzdelávacieho fondu prijalo Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR zatiaľ 60 žiadostí s výškou podpory 434 152 eur. Informoval o tom Slavomír Held z odboru komunikácie MŽP.
viac
19.02.2020
Poznáme osobnosti Bratislavského kraja
Bratislavský samosprávny kraj (BSK) každoročne udeľuje ocenenia osobnostiam, ktoré významným spôsobom podporili rozvoj regiónu alebo pomáhajú občanom v kraji. Od roku 2003 ocenil už vyše stovku laureátov. Tento rok k nim pribudlo ďalších 31 a jedna historická osobnosť.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.36 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.86 %