Sobota 25.06.2022
Dnes má meniny 
Olívia, Tadeáš
°C
28.05.2022 02:50

Súťaž vo varení a jedení bryndzových halušiek v Terchovej je po pandémii späť


Snímka zdroj: obec Terchová


Družstvá a jednotlivci zo šiestich krajín Európy sa v sobotu predstavia v terchovskom Amfiteátri nad Bôrami na medzinárodnej súťaži vo varení a jedení bryndzových halušiek. TASR o tom informoval organizátor podujatia Jozef Mičo.


"Družstvá aj jednotlivci budú súťažiť vo varení bryndzových halušiek, jedení jedného kilogramu halušiek na čas, pití jedného litra žinčice či jedení jedného metra syrovej nite. Okrem samotných súťaží sa o zábavu postarajú spevák Tomáš Klus, umelecký súbor Lúčnica, Tomáš Bezdeda, Ťažká muzika z Terchovej, heligonkári Jarky Jelínkovej a ďalší," uviedol Mičo s tým, že do súťaží sa prihlásili družstvá z Rumunska, Poľska, Srbska, Ruska, Českej republiky a Slovenska.       

Ako dodal, aj tento ročník bude ekologickým festivalom. Všetky nápoje a jedlá budú podávať v nádobách z ekologicky rozložiteľných materiálov. Výťažok z podujatia venujú organizátori na podporu Slovenského zväzu telesne postihnutých, na podporu mladých športovcov a druhú časť nadácii Úsmev ako dar pre deti z detských domovov.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
13.02.2017
Ako sa varí víťazstvo?
Zrejme takto by mala znieť otázka, na ktorú budú hľadať odpoveď stredoškoláci v blížiacom sa celoštátnom kole mladých kuchárov z hotelových akadémií a stredných odborných škôl.
viac
24.06.2018
Oravskí richtári varili halušky aj vystupovali s programom Regrúti
Skupina Oravskí richtári bola jedným z družstiev na súťaži vo varení a jedení halušiek v Zázrivej, na ktorej sa v sobotu zišlo dvanásť tímov.
viac
13.07.2018
Podujatie Halušky Fest začal už dnes koncertmi
Koncertmi Kollárovcov, revivalu Elán Forever a country kapely Prameň štartoval dnes - v piatok popoludní - v obci Turecká v okrese Banská Bystrica 24. ročník podujatia Halušky Fest.
viac
25.05.2019
Družina spod Makyty prišla variť halušky na konskom povoze, prešla vyše 90 km
Láska ku koníkom a hrdosť na slovenskú bryndzu motivovala štvorčlennú slovensko-moravskú partiu chlapov prejsť na konskom povoze z Lysej pod Makytou do Terchovej.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.99 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.83 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.18 %