Štvrtok 09.04.2020
Dnes má meniny 
Milena
°C
21.03.2020 01:21

Súťažiť o najkrajší list môžu deti aj elektronicky


Ilustračná snímka: (int.).


O týždeň končí súťaž pre deti a mládež v písaní listov. Posledný termín na zapojenie sa do súťaže Najkrajší list 2020 je 27. marec.


Ako uviedla Eva Rovenská zo Slovenskej pošty, v záujme ochrany zdravia zamestnancov a obyvateľov listy možno posielať aj v prílohe e-mailu vo forme skenu alebo kvalitnej fotografie na adresu najkrajsilist@slposta.sk.

Národné kolo 49. ročníka medzinárodnej súťaže v písaní listov pre deti a mládež do 15 rokov vyhlásila Slovenská pošta v spolupráci s Ministerstvom dopravy a výstavby SR. Na autorov najlepších listov čakajú vecné ceny. Tohtoročnou témou je "Napíš správu dospelému o svete, v ktorom žijeme".

„Do súťaže sa už zapojili desiatky detí. Vo svojich listoch opisujú, ako vnímajú svet, v ktorom žijú, a približujú nám dospelým, ako vyzerá svet detskou optikou. Kreatívne opisujú svoje zážitky a spomienky, ale nekladú medze ani svojej fantázii, a približujú, ako by mal vyzerať ideálny svet. Množstvo detí svoje autorské práce doplnilo aj tvorivými ilustráciami,” uviedol generálny riaditeľ Slovenskej pošty Peter Helexa.

Rozsah listu by nemal prekročiť 800 slov a podmienkou je, aby bol písaný rukou. Musí obsahovať aj formálne znaky listu - dátum, oslovenie, záverečný pozdrav a podpis. V liste musí byť uvedený aj vek dieťaťa a názov školy, ktorú navštevuje.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
01.12.2016
Nová vianočná známka prináša motív tradičnej paličkovanej čipky
Tradíciu paličkovanej čipky zobrazuje nová vianočná známka Slovenskej pošty (SP). Motívom známky je paličkovaná čipka anjela od Márie Habardovej.
viac
11.07.2017
Košičania sa môžu opäť zapojiť do súťaže o najkrajší balkón mesta
Primátor mesta Košice Richard Raši vyhlásil ďalší ročník medzi Košičanmi čoraz viac obľúbenej Súťaže o najkrajší balkón metropoly východu, ale aj lodžie, okna či predzáhradky.
viac
12.05.2018
Najkrajší list v roku 2018 napísala 12-ročná Tereza Justína Vaneková
Aj tento rok sa deti a mládež do 15 rokov zapojili do súťaže o najkrajší list, ktorej národné kolo vyhlasuje Slovenská pošta v spolupráci s Ministerstvom dopravy a výstavby SR.
viac
11.02.2020
Deti môžu opäť súťažiť o najkrajší list
Deti sa môžu aj tento rok zapojiť do súťaže o najkrajší list 2020. Napísať majú o svete, v ktorom žijeme.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.01 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.84 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.15 %