Sobota 15.06.2024
Dnes má meniny 
Vít
°C
14.05.2024 12:00

SVP po sérii víkendových úrazov uzavrel cyklotrasu cez hať Drahovce


Ilustračná snímka (Pixabay.com)


Slovenský vodohospodársky podnik (SVP) upozorňuje cyklistov, že cyklotrasa cez hať Drahovce a jej manipulačnú lávku je od pondelka z technických príčin uzatvorená.


Podľa slov hovorcu SVP Mariána Bocáka sa na trase stali počas víkendu štyri vážne úrazy cyklistov, keď musela byť privolaná rýchla zdravotná pomoc. SVP z tohto dôvodu prehodnotí režim a rozhodne, za akých podmienok bude možné cyklotrasu opäť využívať. Uzatvorená zostane až do odvolania.         

Hať Drahovce je miestom, ktoré spája chodníky vedené po oboch brehoch Sĺňavy. Chodníky spolu s mostami v Piešťanoch a haťou Drahovce vyvárajú tzv. kolokruh Sĺňava, ktorý slúži na športové vyžitie cyklistov, korčuliarov, aj peších turistov.         

Existenciu kolokruhu umožnila dohoda medzi SVP, mestom Piešťany a zaangažovanými občianskymi združeniami. Hať je však hlavne vodným dielom, na ktorom v pracovnom čase prebiehajú udržiavacie a manipulačné práce spojené s reguláciou rieky Váh. SVP vo vyhradených hodinách umožnil prechod cez hať aj pre verejnosť.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
28.09.2016
ŽSK dostavia ďalšiu časť cyklotrasy BikeKia, ktorá spája dva hrady
Zmluvu o poskytnutí grantu na dostavbu ďalšieho úseku cyklotrasy BikeKia, ktorá spája hrady Budatín a Strečno, v pondelok (26. 9.) podpísali podpredseda Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Jozef Štrba a správca Nadácie Kia Motors Slovakia Dušan Dvořák.
viac
06.02.2024
Existujúcu cyklotrasu medzi Zvolenom a Sliačom rozšíria
Existujúcu cyklotrasu medzi Zvolenom a Sliačom rozšíria. V súčasnosti Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) pripravuje verejné obstarávanie zhotoviteľa projektovej dokumentácie.
viac
08.04.2024
BSK: Cyklotrasa JURAVA bude opäť zatvorená
V termíne od stredy 10.4.2024 do štvrtku 11. 4. 2024 bude na dva dni zatvorená cyklotrasa JURAVA medzi Seneckou cestou a mostom Vajnory.
viac
24.05.2024
Prejazd pre cyklistov cez hať Drahovce chce SVP obnoviť do dvoch týždňov
Do dvoch kalendárnych týždňov by mal byť obnovený prejazd pre cyklistov cez hať Drahovce. Cyklotrasa cez hať Drahovce a jej manipulačná lávka je uzavretá od 13. mája.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.17 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.69 %