Pondelok 13.07.2020
Dnes má meniny 
Margita
°C
06.05.2020 01:45

Systém monitorovania podzemných vôd prejde hĺbkovou kontrolou


Na snímke minister životného prostredia SR Ján Budaj. Snímka zdroj: (tasr).


Systém monitorovania podzemných vôd na Slovensku prejde hĺbkovou kontrolou. V najbližších mesiacoch sa na nej budú podieľať aj experti zo Švédska. Informovali o tom z tlačového odboru Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR.


Šéf envirorezortu Ján Budaj sa v utorok stretol s vedením Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ) SR. „Jednoznačne vítam rozhodnutie kontrolórov. Nič nepotrebuje rýchlejšie spraviť inventúru ako naše vodné bohatstvo. Pitná voda je najväčším pokladom tejto krajiny a jej monitorovanie a dôsledná ochrana je existenčnou otázkou pre budúcnosť Slovenska,“ povedal Budaj.

MŽP tvrdí, že výsledky kontroly a kroky navrhnuté NKÚ SR prispejú k znižovaniu rizík znečistenia a k účinnejšej ochrane zásob podzemnej vody.

Externá kontrola je podľa Budaja prvým krokom k zvýšeniu informovanosti o kvalite životného prostredia.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.08.2019
MŽP SR poskytne na monitorovanie vôd 5,5 milióna eur z európskych zdrojov
Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR poskytne na monitorovanie a hodnotenie vôd 5,5 milióna eur z európskych zdrojov. Začiatkom augusta otvorilo 52. výzvu na predkladanie žiadostí v rámci Operačného programu Kvalita životného prostredia.
viac
15.10.2019
Využívanie informačných systémov, práca s dátami je výzvou aj pre kontrolórov
Mnohé projekty informatizácie verejnej správy sú nehospodárne a neefektívne, čo potvrdzujú skúsenosti slovenských kontrolórov. Aktívna práca s informáciami je však výzvou dnešnej doby a kontrolné úrady môžu prispieť k lepšiemu manažovaniu IT projektov.
viac
28.02.2020
V areáli nemocnice chce mesto vybudovať vodozádržné zariadenia
Mesto Šahy plánuje v nemocničnom areáli vybudovať vodozádržné zariadenia. Náklady na ich zriadenie chce radnica hradiť z fondov Európskej únie. O predložení projektu a jeho spolufinancovaní mali ešte rozhodovať mestskí poslanci na svojom rokovaní vo štvrtok (27. 2.).
viac
09.06.2020
Bratislava je ochotná spolupracovať na odstránení envirozáťaže v Istrocheme
Hlavné mesto je pripravené aktívne spolupracovať na odstránení environmentálnej záťaže v areáli spoločnosti Istrochem v Bratislave. Na sociálnej sieti to uviedol bratislavský primátor Matúš Vallo.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.04 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.23 %