Piatok 03.07.2020
Dnes má meniny 
Miloslav
°C
20.12.2019 01:50

Technické služby mesta získali vďaka dotáciám nové vozidlá


Elektromobil bude využívaný pre potreby mesta na prevoz biologického či plastového odpadu. Zdroj: zlatemoravce.eu


O čistotu ulíc v Zlatých Moravciach sa už stará nová technika. Mestu sa podarilo aj vďaka získaným dotáciám nakúpiť nové autá, ktoré už boli odovzdané Technickým službám.


O čistotu ulíc v Zlatých Moravciach sa už stará nová technika. Mestu sa podarilo aj vďaka získaným dotáciám nakúpiť nové autá, ktoré už boli odovzdané Technickým službám.

Najnovším prírastkom je nový elektromobil. Na jeho zakúpenie získalo mesto nenávratný finančný príspevok z Environmentálneho fondu vo výške 10.000 eur. Celková cena vozidla bola 32.514 eur. Rozdiel doplatilo mesto zo svojho vlastného rozpočtu v rámci povinného spolufinancovania projektu.       

Samospráva si od elektromobilu sľubuje predovšetkým ekologickú prevádzku. „Jeho využívaním dosiahneme zníženie množstva vypustených znečisťujúcich látok do ovzdušia a zlepšíme tak kvalitu života v našom meste. Elektromobil bude využívaný pre potreby mesta na prevoz biologického či plastového odpadu,“ informoval mestský úrad.       

Radnici sa vďaka podpore z Environmentálneho fondu podarilo kúpiť aj ďalšiu techniku. „Do prevádzky už bolo odovzdané aj moderné čistiace a zametacie vozidlo za viac ako 170-tis. eur. Na jeho kúpu sme získali dotáciu vo výške 165-tis. eur,“ pripomína radnica.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
14.02.2018
Mesto chce získať dotáciu na výstavbu nového športoviska
Mesto Zlaté Moravce plánuje postaviť nové športovisko v areáli Základnej školy na Mojmírovej ulici. Na jeho výstavbu chce získať financie z programu Úradu vlády SR zameraného na podporu športu.
viac
07.12.2018
Mestské múzeum predstaví Tradičné Vianoce
Štedrovečerné stolovanie v minulosti spojené s množstvom magických úkonov predstaví Mestské múzeum v Zlatých Moravciach. Tradičné Vianoce sa začnú v priestoroch múzea v stredu 12. decembra.
viac
24.01.2019
V meste pribudla nová cyklotrasa po sakrálnych pamiatkach
V Zlatých Moravciach pribudla nová náučná cykloturistická trasa po sakrálnych pamiatkach mesta. Na cyklotrase dlhej 18 kilometrov je celkovo 47 zastavení pri sakrálnych pamiatkach v Zlatých Moravciach a v mestskej časti Chyzerovce.
viac
10.03.2020
Mesto chce vybudovať novú cyklocestu i prístrešok pre bicykle
Mesto Zlaté Moravce získalo nenávratný finančný príspevok na podporu rozvoja cyklistickej dopravy a cykloturistiky z Ministerstva dopravy a výstavby SR. Celková výška dotácie na dva projekty predstavuje takmer 200 000 eur, informovali zástupcovia mesta.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.02 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.25 %