Sobota 25.09.2021
Dnes má meniny 
Vladislav, Vladislava
°C
07.09.2021 11:50

Tento školský rok zatočíme s odpadom


Zatoč s odpadom


SAŽP - „Zatoč s odpadom“ je nový online projekt Slovenskej agentúry životného prostredia, ktorý má prostredníctvom desiatich tematických aktivít prispieť k zlepšeniu osvety a informovanosti širokej, ale aj odbornej verejnosti ohľadom aktuálnej témy nakladania s odpadmi.


Projekt odštartoval 6. septembra 2021  Odpad takmer vo všetkých formách a podobách je globálnym problémom. Okolo odpadu sa točí a závisí náš život. Každý Slovák vyprodukuje cca 435 kg komunálneho odpadu za rok a toto číslo stále rastie. SAŽP sa preto rozhodla prehĺbiť svoje vzdelávacie aktivity v tejto oblasti aj prostredníctvom kampane „Zatoč s odpadom“, ktorá je zároveň súťažou. Zapojiť sa do nej od 6. septembra do 30. júna 2022 môžu žiaci, učitelia a tiež verejnosť.  

V rámci projektu bude v priebehu 10 mesiacov predstavených 10 rôznych výziev, ktoré spája spoločný cieľ - zamyslieť sa nad odpadom, naštartovať seba, ale aj okolie k pozitívnym zmenám. Aktuálna téma výzvy pre daný mesiac bude zverejnená vždy v prvý deň v mesiaci, pridať sa môže úplne každý bez obmedzenia. Ak chce byť účastník výzvy zapojený aj do súťaže, je potrebné splniť minimálne jednu výzvu v priebehu 10 mesiacov. Úspešné zvládnutie výzvy budú účastníci dokladovať fotkou, článkom alebo inými údajmi podľa zadania. Motiváciou k zapojeniu do výzvy budú okrem získania nových vedomostí aj vecné ceny, napríklad fotoaparát, smart hodinky či feratový set. Ak chce však záujemca vyhrať niektorú z týchto hodnotných cien, musí splniť počas trvania kampane minimálne tri výzvy.

Súčasťou kampane bude aj samostatná časť s názvom „Učiteľ v akcii“, ktorá je určená pre učiteľov materských, základných a stredných škôl. Obsahuje rozmanité inšpirácie a námety na rôznorodé odpadové aktivity. Z nich bude po ukončení kampane vydaná elektronická publikácia.

Pre zapojenie sa do súťaže je potrebná registrácia na web stránke súťaže www.ewobox.sk/sazp/zatoc-s-odpadom.

Viac informácií TU  

Autor: Zdroj: (zmos, sažp)


komentáre
SHOW ALL
podobné
28.06.2017
Projekt Tatranskí rytieri podnieti školákov k ochrane prírody
Do celoslovenského environmentálneho projektu Tatranskí rytieri zameraného na zvyšovanie ekologického povedomia žiakov a študentov sa zapojilo takmer 350 tried z celého Slovenska. Víťazi si v utorok (27. 6.) na slávnostnom odovzdávaní v Demänovskej doline prevzali z rúk organizátorov ceny.
viac
13.06.2020
Výzva na rozvojové projekty zamerané na organizáciu letných škôl
Letné školy sú súčasťou opatrení Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR na zmiernenie dopadov krízového obdobia počas epidémie COVID - 19, ktoré vznikli ako dôsledok prerušenia vyučovania na školách.
viac
30.06.2020
Prostredníctvom ETM 2020 podporme čistejšiu dopravu pre všetkých
Slovenská agentúra životného prostredia, koordinátor národnej kampane, vyzýva slovenské mestá, obce, organizácie, inštitúcie a školy, aby sa zapojili do Európskeho týždňa mobility (ETM) 2020.
viac
04.02.2021
Námestovo vyhlásilo súťaž na rozvoj nábrežia Oravskej priehrady
Mesto Námestovo hľadá najvhodnejší spôsob rozvoja Nábrežia Oravskej priehrady. V tejto súvislosti vyhlásilo dvojetapovú urbanisticko-architektonickú súťaž. Na sociálnej sieti o tom informoval primátor Milan Hubík.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.79 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.79 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.42 %