Piatok 18.06.2021
Dnes má meniny 
Vratislav
°C
31.07.2018 07:48

Tisíce motorkárov opäť na Zemplínskej šírave


Ilustračná snímka YouTube


V druhej polovici augusta, v čase vrcholiacich letných prázdnin a dovolenkovej sezóny, majú svoj veľký sviatok aj motorkári. Na Zemplínskej šírave sa koná už 17. ročník Motozrazu Sveta motocyklov.


V stredisku Hôrka na brehu „slovenského mora“ sa každoročne koná jeden z najväčších motozrazov v strednej Európe.

Motozraz Sveta motocyklov tento rok štartuje vo štvrtok 16. augusta a potrvá až do nedele 19. augusta. Sedemnásty ročník podujatia opäť privíta tisícky motorkárov nielen z celej republiky, ale aj z okolitých štátov a vzdialenejších krajín Európy. Láka ich sem nielen dovolenkové prostredie vodnej nádrže, ale aj pestrý program, ktorý organizátori každoročne pripravujú. Na prvých 3000 motorkárov opäť čakajú spomienkové tričká, na prvých 500 navyše aj welcome drink.     

Motorkári, ktorí zavítajú na Motozraz Sveta motocyklov, sa nebudú zabávať len v areáli strediska Hôrka na brehu Zemplínskej šíravy, ale vyrazia aj do ulíc pochváliť sa svojimi naleštenými strojmi. Prvá zo spoločných jázd je naplánovaná už na štvrtok – nočná spanilá jazda tentokrát povedie do ulíc Michaloviec. V piatok popoludní sa motorkári do mesta vrátia, tentokrát na dlhšie. Na Námestí slobody je nielen pre nich, ale hlavne pre obyvateľov a návštevníkov Michaloviec pripravený sprievodný program s viacerými súťažami. Niektoré z nich sú určené aj tým najmenším. Následne sa veľká kolóna motoriek pohne cez pešiu zónu a vyrazí späť do strediska Hôrka. V sobotu popoludní tisícky motorkárov opäť naštartujú svoje stroje a vydajú sa na tretiu spoločnú jazdu. Sobotňajšia spanilá jazda okolo celej Zemplínskej šíravy je tradične najpočetnejšia a považuje sa za jeden zo zlatých klincov motozrazu. Kolóna býva dlhá niekoľko kilometrov a s nadšením ju vítajú v obciach, ktorými prechádza – Kaluža, Klokočov, Kusín, Jovsa a ďalších.           

K letu neodmysliteľne patria aj rôzne hudobné festivaly a Motozraz Sveta motocyklov mieša karty aj v tejto oblasti. Dôležitou súčasťou programu totiž je aj veľké množstvo live koncertov. Na pódiu sa striedajú menej známe formácie a veľké esá nielen slovenskej hudby, ale aj zahraničné kapely. Maratón koncertov štartuje už od štvrtka. Tri letné noci budú poriadne nabité kvalitnou hudbou. Vo štvrtok to budú napríklad koncerty kapely WITHIN SILENCE, či punk-rockovej formácie HOVÄDÁ.SK. V piatok sa návštevníci môžu tešiť až na štyri kvalitné hudobné vystúpenia. Prvým z nich bude undergroundová punk-rocková kapela KONFLIKT, vzápätí na to vystúpi takmer domáca formácia z východu Slovenska – HEĽENINE OČI. Po krátkej, ale na ceny bohatej tombole, v ktorej bude prvou cenou skúter, sa publikum roztancuje vďaka skupine POLEMIC. Táto početná, ale hlavne veselá kapela už na pódiu Motozrazu Sveta motocyklov hrala dvakrát a vždy zožala obrovský úspech. Predpokladá sa, že „do tretice“ to bude ešte lepšie. Piatkovú noc, alebo skôr skoré sobotňajšie ráno bude patriť kapele KABÁT revival. Vyvrcholením Motozrazu Sveta motocyklov je sobotňajší večerný program, tu sa návštevníci môžu tešiť na českú legendu CITRON, či svetoznáme hity od AC-DC v podaní revivalovej kapely AC-TN. No bude toho ešte oveľa viac.      

Program Motozrazu Sveta motocyklov je už tradične nabitý a pestrý. Súťaží o zaujímavé ceny sa môžu zúčastniť nielen motorkári, ale aj diváci. Veľa cien bude rozdaných aj formou tomboly. Tie sú pripravené až tri – vo štvrtok, v piatok a v sobotu. Ceny sú skutočne lákavé a tí najväčší šťastlivci môžu zo Zemplínskej šíravy odchádzať na nových skútroch. Motorkári pravidelne ukazujú, že pod „drsným obalom“ skrývajú dobré srdce a aj tento rok napríklad vyrazia potešiť deti v detskom domove v Bracovciach, či prispejú k záchrane životov tým, že v mobilnej transfúznej stanici budú priamo v areáli motozrazu v piatok a v sobotu darovať krv. V piatok sú na programe okrem iného aj štvrté majstrovstvá Slovenska v hode mobilom do diaľky, v piatok aj v sobotu program spestrí adrenalínovou šou popredný kaskadér Csaba Erdos, ktorý roztočí svoju šou nielen na motorke, ale aj na štvorkolke, nebude chýbať ani 450 koňový dragster špeciál, či vtipný bicyklík s trojicou kolies nad sebou... Neodmysliteľnou súčasťou motozrazu sú aj sexi kočky v mnohých podobách – návštevníci sa môžu tešiť na tanec pri tyči pole dance, vzdušné akrobatky, laserovú šou a samozrejme nemôže chýbať ani populárna voľba Miss mokré tričko.       

O hladné a smädné krky sa počas celého Motozrazu Sveta motocyklov postarajú desiatky stánkov s občerstvením – so studeným pivom a horúcimi grilovanými špecialitkami. Bude toho ešte oveľa, oveľa viac, program sa neustále aktualizuje, sledujte preto web www.motozraz.sk!      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.05.2016
Na Zemplínskej kose sa bude kosiť ostošesť
V Nižnom Hrušove v okrese Vranov nad Topľou chcú podujatím Zemplínska ostrá kosa zachovávať tradície predkov a ukázať najmä mladým ľuďom, ako pracovali ich dedovia v minulosti.
viac
10.08.2016
Motozraz Sveta motocyklov: 15-ty ročník už o pár dní!
K vrcholom letnej sezóny motorkárov sa už niekoľko sezón radí aj Motozraz Sveta motocyklov na Zemplínskej šírave. 15-ty ročník otvorí svoje brány už o pár dní, konkrétne vo štvrtok 18. augusta.
viac
18.08.2018
V centre mesta absolvovalo spanilú jazdu približne 2500 motorkárov
V centre Michaloviec absolvovalo v piatok podvečer spanilú jazdu približne 2500 motorkárov. Ide o jednu z častí programu viacdňového Medzinárodného motozrazu Sveta motocyklov. Pre TASR to uviedol jeden z organizátorov podujatia Michal Tvrdý.
viac
09.08.2019
Kyvadlová doprava na medzinárodný Motozraz
Zemplínska Šírava bude od 15. do 18. augusta hostiť už 18. ročník medzinárodného Motozrazu. Návštevníci sa naň môžu dostať z Michaloviec pohodlne kyvadlovou dopravou autobusmi ARRIVA, a to za polovičné ceny.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.81 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.69 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.50 %