Utorok 10.12.2019
Dnes má meniny 
Radúz
°C
11.09.2019 11:25

Trenčiansky kraj si obľúbili aj blogeri


Cestovateľskí nadšenci Anna Tásler Onderková, František Fefe Kekely, Milan Bardún a Pavol Urbánek


V dňoch 5. a 6. septembra 2019 zorganizovala krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región press trip blogerov s cestovateľským zameraním po Trenčianskom kraji. Účelom cesty bolo zaznamenávanie zážitkov, ktoré dokážu v návštevníkoch zarezonovať.


Vďaka tomu prežili štyria slovenskí blogeri nezabudnuteľné dva dni plné aktivít, smiechu a dýchajúcej histórie. Hoci každý z nich sa orientuje skôr na zahraničie a na ďaleké cesty po celom svete chodia niekoľkokrát do roka, spája ich jedna dôležitá vec – láska k rodnej zemi. Cestovateľskí nadšenci Anna Tásler Onderková, František Fefe Kekely, Milan Bardún a Pavol Urbánek navštívili Trenčiansky kraj, aby počas dvoch dní zažili adrenalín, pokochali sa výhľadom, vychutnali si krásy a bohatú históriu hradov a utvrdili sa v tom, že všade vo svete je dobre, ale doma predsa len najlepšie.

Pútavý program oslovil všetkých

Počas prvého dňa mali blogeri možnosť previesť sa na motorovom lietadle nad hornou Nitrou vďaka Aeroklubu Prievidza, ktorí ochotne odprezentovali aj proces výroby lietadiel. Z nebeských výšok sa preniesli na miesto len o niečo nižšie – vyhliadkovú vežu Čajka v oblakoch. Na nej sa im vyskytol pohľad na celé Bojnice, Prievidzu, Nováky a blízke okolie. Cesty pokračovali na pompézny Bojnický zámok, kde si osvojili dávnu históriu tohto rozprávkového miesta. Nasledoval presun do Trenčína a ubytovanie v hoteli Elizabeth, ktorého dominantou je rímsky nápis na trenčianskej hradnej skale viditeľný priamo z hotela.

Druhý deň začal prehliadkou Trenčianskeho hradu a pokračoval návštevou románskeho kostolíka v Haluziciach. Cesty nasledovali do Čachtíc, konkrétne k Čachtickej jaskyni, ktorá je prístupná len so sprievodcom. Vďaka jej unikátnosti považovali niektorí práve tento bod programu za jeden z najzaujímavejších. Posledným miestom aktívneho press tripu bol Čachtický hrad a jeho príbeh o Alžbete Báthoryovej.

Okrem poznávacieho charakteru a propagácie dominánt Trenčianskeho kraja mal press trip aj priateľský charakter a celé dva dni sa niesli v znamení skvelej nálady, smiechu a nadviazaní nových kontaktov medzi blogermi. Tí nešetrili slovami chvály, ktoré prezentovali aj na sociálnych sieťach.

„Sme veľmi radi, že press trip, ktorý bol zameraný na mladých ľudí s cestovateľskou vášňou, oslovil aj svetaznalých blogerov. Tí si dva dni v Trenčianskom kraji úprimne užili a bolo vidieť, že aj pre nich majú naše pamiatky veľký význam. Sme radi, že môžeme aj touto cestou osloviť ich cieľovú skupinu, teda mladých ľudí, ktorých baví spoznávanie krajín a rôznych kultúr. Veríme, že aj ich fanúšikovia budú chcieť zamieriť do nášho regiónu a spoznať pamiatky na vlastnej koži,“ dodala výkonná riaditeľka KOCR Trenčín región Eva Frývaldská.

Autor: (ts-KOCR región Trenčín)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.01.2017
Čo prináša posledný januárový víkend v bratislavskom regióne
Bratislavský región bude aj počas posledného januárového víkendu plný zaujímavých podujatí. Svoje brány otvorí širokej verejnosti aj jeden z najvýznamnejších veľtrhov svojho druhu v strednej Európe - ITF Slovakiatour.
viac
16.05.2017
Do múzeí v kraji vás odvezú mimoriadne bezplatné autobusy
Aj tento rok otvoria svoje brány múzeá a galérie počas podujatia Noc múzeí a galérií 2017, ktoré sa už po trinásty raz zapoja do celoeurópskeho podujatia Noc múzeí a galérií.
viac
15.09.2017
Návštevnosť Trenčianskeho kraja rastie
Záujem o Trenčiansky kraj z roka na rok stúpa. Potvrdzujú to štatistické údaje a porovnania návštevnosti z predchádzajúcich rokov. Rozlohou síce malý, ale turistickým potenciálom veľký Trenčiansky kraj navštívilo v prvom polroku 2017 o 19 % viac turistov ako v rovnakom období minulého roku. 
viac
07.01.2019
Január vo Viedni, Brne a Bratislave
Krajská organizácia cestovného ruchu Turizmus regiónu Bratislava sa v januári zúčastní 3 medzinárodných veľtrhov cestovného ruchu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.82 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.08 %