Štvrtok 20.06.2024
Dnes má meniny 
Valéria
°C
14.01.2022 04:15

Tri podcasty k veľkej novele zákona o verejnom obstarávaní


Úrad pre verejné obstarávanie.


V súvislosti s tzv. veľkou novelou zákona o verejnom obstarávaní pripravil Úrad pre verejné obstarávanie sériu troch podcastov, v ktorých predstaví najdôležitejšie zmeny, ktoré táto novela prináša.


V súvislosti s tzv. veľkou novelou zákona o verejnom obstarávaní (zákon č. 395/2021 Z. z. ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 343/2015 Z. z. o verejnom obstarávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a ktorým sa menia a dopĺňajú niektoré zákony) pripravil Úrad pre verejné obstarávanie sériu troch podcastov, v ktorých predstaví najdôležitejšie zmeny, ktoré táto novela prináša.

Obsahom prvého podcastu je zhrnutie najdôležitejších zmien zákona, ktoré menia samotné nákupné pravidlá, ide teda napríklad o úpravu finančných limitov, novú úpravu postupu tzv. dotovaných osôb, uplatňovanie environmentálneho hľadiska, základné novinky v rámci elektronizácie verejného obstarávania, dôležité zmeny v rámci jednotlivých druhov postupov zadávania zákaziek a takisto o ďalšie dôležité zmeny v rámci hmotnoprávnych aspektov novely zákona. Podcast si môžete vypočuť TU.

druhom podcaste úrad priblíži novozavedený inštitút profesionalizácie vo verejnom obstarávaní prostredníctvom tzv. odborného garanta vo verejnom obstarávaní. Povinnosť postupovať pri procese verejného obstarávania prostredníctvom osoby garanta nadobúda účinnosť 31. marca 2024.  Podcast si môžete vypočuť TU.

Tretí z podcastov sa venuje dopadom novely na činnosť úradu z pohľadu kompetenčného rámca ÚVO, ako aj na legislatívnu úpravu výkonu dohľadu alebo novelizovanú zákonnú úpravu inštitútu námietok. Rovnako sa v ňom dozviete napr. aj o zmenách týkajúcich sa nových pravidiel pri voľbe predsedu úradu. Podcast si môžete vypočuť TU.

Autor: (ÚVO)


komentáre
SHOW ALL
podobné
12.05.2018
ÚVO oceňuje súčinnosť ZMOS pri príprave novely o obstarávaní
Novela zákona o verejnom obstarávaní sa nachádza v predbežnom pripomienkovom konaní. Je predpoklad, že na budúci týždeň pôjde do medzirezortného pripomienkového konania. Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) má ambíciu, aby sa ním vláda zaoberala do začiatku letných prázdnin.
viac
21.10.2020
ÚVO predstavuje novelizáciu zákona o verejnom obstarávaní
Úrad pre verejné obstarávanie predstavil vlastný návrh novely zákona o verejnom obstarávaní. Zachováva princíp súťaživosti, verejné obstarávanie by sa malo zrýchliť, posilniť sa má transparentnosť a verejná kontrola. Zaviesť by sa podľa návrhu mal napríklad inštitút špekulatívnych námietok.
viac
11.02.2021
MVO žiadajú odložiť návrh zmien vo verejnom obstarávaní a prepracovať ich
Mimovládne organizácie (MVO) žiadajú odloženie návrhov zmien vo verejnom obstarávaní a ich prepracovanie. Pripomienky k návrhu zákona o súdnej ochrane vo verejnom obstarávaní už zaslali ministerke spravodlivosti Márii Kolíkovej.
viac
14.03.2023
V návrhu zmeny zákona o verejnom obstarávaní vidíme benefity pre samosprávy
Mestá pozitívne vnímajú viaceré benefity navrhovanej novely zákona o verejnom obstarávaní.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.18 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.67 %