Piatok 03.04.2020
Dnes má meniny 
Richard
°C
22.02.2017 10:20

Tribečské múzeum predstavuje Grécko na úsvite dejín


Snímka zdroj: (tribecskemuzeum.sk).


Výstava ponúka návštevníkom múzea príležitosť oboznámiť sa s pozoruhodným časovým úsekom dejín starovekého Grécka datovaným okolo roku 7000 p. n. l. zhruba do roku 1100 p. n. l..


Na výstave prezentované exponáty sú svedectvom nespočetnej rozmanitosti umeleckých diel vyznačujúcich sa obdivuhodnou dokonalosťou výrobných techník a vysokou umeleckou kvalitou. Možno tu nájsť množstvo sošiek zobrazujúcich ženské idoly – modly, rôzne mramorové figúrky, hlinené nádoby, reliéfne maľby, ale napr. aj repliku trónu z paláca Knossose na ostrove Kréta.

Výstava je rozdelená do štyroch tematických celkov, ktoré približujú rôzne vývojové etapy kultúry v egejskej oblasti: neolitickú, kykladskú, minojská a mykénsku kultúru. Výstava je výsledkom dlhoročnej zberateľskej činnosti Jána Hertlíka z Pezinka, ktorý celý svoj voľný čas venuje cestovaniu a spoznávaniu starovekých kultúr. Z ciest si okrem bohatých spomienok prináša aj suveníry v podobe starovekých replík, ktoré upravuje rôznymi maliarskymi technikami na podobu originálov vystavených v múzeách po celom svete.

Výstava potrvá do 22. apríla tohto roka.

 

Autor: (tribecskemuzeum.sk)


komentáre
SHOW ALL
podobné
03.10.2016
Tribečské múzeum pripravilo Mandaly úrody
Netradičné prezentačné podujatie Mandaly úrody pripravilo Tribečské múzeum v Topoľčanoch. Je spojené s tvorivou dielňou a približuje význam kultúrnych rastlín slúžiacich ako zdroj výživy ľudí a zvierat alebo surovina pre spracovateľský priemysel.
viac
28.11.2016
Tribečské múzeum predstavuje život v lesných a vodných biotopoch
Takmer 100 kusov preparátov plazov, obojživelníkov, rýb, vtákov a cicavcov obývajúcich prevažne lesné a vodné biotopy predstavuje Tribečské múzeum v Topoľčanoch.
viac
21.06.2019
Tribečské múzeum predstavuje spracovanie chmeľu až po výrobu piva
Exponáty spojené s pestovaním a spracovávaním chmeľu, varením a konzumom piva, ale aj rozmanité zberateľské predmety súvisiace s pivovarníctvom predstavuje Tribečské múzeum v Topoľčanoch.
viac
24.07.2019
Múzeum približuje prírodné dedičstvo topoľčianskeho regiónu
Významné prírodné dedičstvo topoľčianskeho regiónu, jedinečnosť živej a neživej prírody, predstavuje výstava, ktorá sa v utorok začala v Tribečskom múzeu v Topoľčanoch. Výstava približuje osobitne chránené územia prírody veľkoplošného a maloplošného charakteru nachádzajúce sa v regióne.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.12 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.85 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.02 %