Štvrtok 21.11.2019
Dnes má meniny 
Elvíra
°C
01.07.2018 03:59

Tribečské múzeum pripravilo prázdninové Leto v múzeu


Tribečské múzeum v Topoľčanoch


Tribečské múzeum v Topoľčanoch pripravilo pre kolektívy detí, ale aj individuálnych detských návštevníkov, pokračovanie prázdninového podujatia Leto v múzeu VI. Podujatie Naprieč časom bude denne sprístupnené počas letných prázdnin do 31. augusta v priestoroch múzea.


"Formou pracovného listu s otázkami približuje prírodné pomery, históriu a geografiu topoľčianskeho regiónu a prebiehajúce výstavy, ktorých prehliadka je súčasťou podujatia. Tvorivé schopnosti si môžu návštevníci vyskúšať v dielničke pri výrobe predmetov z rôznych materiálov. Prostredníctvom rôznych výtvarných techník sa môžu pokúsiť zobraziť najzaujímavejšie predmety z prebiehajúcich výstav a expozície," informoval Ľubomír Opáth z Tribečského múzea.       

Okrem tvorivej dielničky zahŕňa program podujatia aj prehliadku expozície Príroda stredného Ponitria, výstavy Spomienky na Zambiu a od 7. júla výstavu Spomienky na prvú republiku. Tá je pripravená pri príležitosti stého výročia vzniku ČSR a prináša pohľad na viaceré oblasti života a udalosti súvisiace s prvým spoločným štátom Čechov a Slovákov. Návštevníci budú mať možnosť oboznámiť sa s archívnymi dokumentmi, ako sú nariadenia, vyhlášky, letáky, uniformami a výzbrojou československých legionárov, pamätnými medailami. Samostatné časti budú venované školstvu, doprave a kultúrnemu životu v bývalej Československej republike.       

Hlavnými cieľmi podujatia Leto v múzeu VI je zvyšovať povedomie obyvateľstva o kultúrnom bohatstve, prehlbovať vedomosti a zručnosti z prírodovedných a spoločenskovedných oblastí a rozvoj estetického cítenia. Dĺžka programu je približne 1,5 hodiny, termín návštevy je potrebné vopred dohodnúť.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
28.11.2016
Tribečské múzeum predstavuje život v lesných a vodných biotopoch
Takmer 100 kusov preparátov plazov, obojživelníkov, rýb, vtákov a cicavcov obývajúcich prevažne lesné a vodné biotopy predstavuje Tribečské múzeum v Topoľčanoch.
viac
22.02.2017
Tribečské múzeum predstavuje Grécko na úsvite dejín
Výstava ponúka návštevníkom múzea príležitosť oboznámiť sa s pozoruhodným časovým úsekom dejín starovekého Grécka datovaným okolo roku 7000 p. n. l. zhruba do roku 1100 p. n. l..
viac
21.06.2019
Tribečské múzeum predstavuje spracovanie chmeľu až po výrobu piva
Exponáty spojené s pestovaním a spracovávaním chmeľu, varením a konzumom piva, ale aj rozmanité zberateľské predmety súvisiace s pivovarníctvom predstavuje Tribečské múzeum v Topoľčanoch.
viac
24.07.2019
Múzeum približuje prírodné dedičstvo topoľčianskeho regiónu
Významné prírodné dedičstvo topoľčianskeho regiónu, jedinečnosť živej a neživej prírody, predstavuje výstava, ktorá sa v utorok začala v Tribečskom múzeu v Topoľčanoch. Výstava približuje osobitne chránené územia prírody veľkoplošného a maloplošného charakteru nachádzajúce sa v regióne.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.94 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.74 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.32 %