Piatok 01.12.2023
Dnes má meniny 
Edmund
°C
07.02.2019 06:10

Trnavský župan sa stretol so starostami miest a obcí okresu Hlohovec


Ilustračná snímka zo stretnutia


Jozef Viskupič predstavil zámery, ktoré TTSK plánuje v regióne realizovať v roku 2019. Témou stretnutia boli aj ďalšie formy spolupráce medzi župou a samosprávami ako základným predpokladom pre rozvoj celého regiónu.


Vedenie trnavskej župy pokračuje v stretnutiach so starostami miest a obcí samosprávneho kraja. Jozef Viskupič 5. februára rokoval so zástupcami miestnych samospráv okresu Hlohovec. „Župa chce viesť dialóg s miestnou samosprávou tak, aby trnavský kraj fungoval ako kompaktný celok a spoločne sme mohli zlepšovať život našich obyvateľov. Som rád, že sa pravidelne stretávame na tejto platforme v jednotlivých okresoch. Dnes sme sa rozprávali o hlavných problémoch, ktoré trápia okres Hlohovec,“ povedal trnavský župan J. Viskupič.

Vedenie trnavskej župy predstavilo primátorom a starostom zámery, ktoré bude v okrese Hlohovec realizovať v roku 2019 a sú finančne kryté aj v rozpočte kraja. Z významných investícii je potrebné spomenúť 290-tisíc eur určených na rekonštrukciu cesty a prípravu technicko-ekonomickej štúdie pre riešenie zložitej dopravnej situácie v meste Hlohovec, projekt Vážskej cyklomagistrály, ktorý by mal byť realizovaný z prostriedkov fondov EÚ, či investície do sociálnych služieb, škôl, kultúrnych zariadení a pod. Aktuálnou témou pre samosprávy je aj opatrenie „obedy zadarmo“ pre žiakov základných škôl, ktoré spôsobuje mestám a obciam problémy, a to tak technické, ako aj personálne. Samosprávy majú tiež problémy s čerpaním eurofondových prostriedkov, a to hlavne pre zložitú administratívu a byrokratickú záťaž.

„Pre okres Hlohovec plánujeme tento rok investície v hodnote viac ako 2 milióny eur. Už sme začali s riešením zložitej dopravnej situácie v meste Hlohovec, podali sme eurofondový projekt Vážskej cyklomagistrály a máme pripravené investície do škôl, sociálnych služieb či kultúry. V maximálnej miere budeme tiež nápomocní našim samosprávam pri riešení ich každodenných problémov,“ doplnil J. Viskupič.

 

Autor: (ttsk-jv)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.02.2018
Stretnutie primátorov a starostov s predstaviteľmi kraja v Dunajskej Strede
Župan TTSK Jozef Viskupič s vicežupanmi kraja pokračujú v sérii pracovných stretnutí s primátormi a starostami jednotlivých okresov. Po Skalici, Senici, Hlohovci a Galante sa stretnutie uskutočnilo v podkrovných priestoroch radnice v Dunajskej Strede, ktoré navrhol známy architekt Imre Makovecz.
viac
11.07.2019
Župa pripravila ďalšie dotácie pre územie
Bratislavská župa do konca roka prerozdelí medzi obce a mestá na svojom území takmer 400 000 eur. Tie si môžu podeliť buď samotné obce alebo nimi zriadené organizácie. O dotáciu môžu žiadať do konca letných prázdnin.
viac
24.01.2020
O dotácie trnavskej župy možno požiadať do 14. februára
Trnavský samosprávny kraj poskytuje ďalšiu možnosť obciam, mestám a organizáciám, ako realizovať projekty v regióne. Zastupiteľstvo TTSK schválilo novinky v oblasti poskytovania dotácii z rozpočtu.
viac
23.07.2022
Komunálne voľby 2022
ZMOS priniesol na jednom mieste potrebné a užitočné informácie v súvislosti s voľbami do orgánov samosprávy obcí a voľbami do orgánov samosprávnych krajov. Uskutočnia sa 29. októbra 2022.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.98 %