Nedeľa 03.03.2024
Dnes má meniny 
Bohumil, Bohumila
°C
28.04.2022 08:25

Trstenú a poľský Chocholów spojí nová autobusová linka


Ilustračná snímka: (tasr).


Nová pravidelná medzinárodná autobusová linka na trase Trstená – Suchá Hora – Chocholów začne premávať od 1. mája. Jazdiť bude každý pracovný deň, aj počas víkendov a sviatkov. Informovala o tom hovorkyňa Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Eva Lacová.


"Verím, že vybudovanie pravidelného spojenia je úspešným krokom k tomu, aby sme posilnili mobilitu v prihraničí a v nemalej miere podporili aj náš cestovný ruch," uviedla predsedníčka ŽSK Erika Jurinová.

Služby pre domácich i zahraničných návštevníkov v nadchádzajúcej letnej sezóne kraj chystá aj pre cyklistov. Od tohto víkendu začínajú jazdiť regionálne cyklobusy do lokalít Terchová, Nová Bystrica a Turčianske Teplice. Spoje budú premávať v sobotu, nedeľu a vo sviatok od 1. mája do 25. septembra. Počas letných prázdnin budú jazdiť aj v piatok.

Hovorkyňa dodala, že v regiónoch Liptov a Orava začínajú cyklobusy jazdiť od júna. Premávať budú cez víkendy a sviatky a denne počas letných prázdnin. Cyklobusová sezóna sa na Orave končí 15. septembra a na Liptove 30. septembra.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
29.12.2016
Lyžiarov odvezie do Bachledovej doliny nová autobusová linka
Lyžiari cestujúci do Bachledovej doliny v Ždiari v okrese Poprad môžu využívať novú dopravu. Z Kežmarku, Veľkej Lomnice, Starej Lesnej a Tatranskej Kotliny majú k dispozícii skibus.
viac
26.07.2017
Prešov spojí susedné metropoly
Šariš získa priame spojenie s Krakovom, Varšavou a Budapešťou novým autobusom. Český prepravca spúšťa novú linku, ktorá štartuje už 29. augusta 2017.
viac
18.09.2017
Novú autobusovú stanicu v Banskej Bystrici otvoria vo štvrtok
Novú autobusovú stanicu v Banskej Bystrici, ktorá je označovaná za najmodernejšiu na Slovensku, otvoria 21. septembra o 9. hodine. Avizoval to na sociálnej sieti banskobystrický primátor Ján Nosko.
viac
30.04.2022
Nové cezhraničné autobusové spojenie Trstená - Chocholówa
Od 1. 5. 2022 začne premávať nová pravidelná medzinárodná autobusová linka na trase Trstená – Suchá Hora – Chocholów. Premávať bude každý pracovný deň, aj počas víkendov a sviatkov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.00 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.93 %