Piatok 23.02.2024
Dnes má meniny 
Roman, Romana
°C
11.01.2022 08:00

TSK prostredníctvom dotačných schém plánuje rozdeliť trištvrte milióna eur


Snímka zdroj: (TSK).


Vyčlenené finančné prostriedky z dotačných schém Trenčianskeho samosprávneho kraja budú v roku 2022 smerovať na organizáciu rôznorodých kultúrno-spoločenských a športových podujatí, ale aj na zaujímavé environápady obyvateľov kraja, obohatenie vyučovacieho procesu či podporu aktívneho občianstva.


Žiadať o financie na podporu kultúrno-spoločenských a športových podujatí je do konca marca možné v rámci Dotačného systému TSK či Participatívneho-komunitného rozpočtu TSK. „Objem finančných prostriedkov určených na podporu podujatí a projektov z Dotačného systému TSK zostal nezmenený, a to vo výške 300 tisíc eur,“ uviedla Renáta Ozimová, vedúca Odboru finančného Úradu TSK. Zaujímavé komunitné projekty obyvateľov kraja bude aj v roku 2022 možné premeniť na skutočnosť vďaka Participatívneho-komunitnému rozpočtu TSK, prostredníctvom ktorého sa medzi navrhovateľov zo všetkých okresov kraja rozdelí 200 tisíc eur.   

Originálne environmentálne nápady obyvateľov kraja, ktoré menia Trenčiansku župu na zelenú, bude možné aj v tomto roku realizovať vďaka grantu Zelené oči. Po novom je možné žiadosť podávať elektronicky, a to v rámci troch hodnotiacich kôl s uzávierkami do 31.1., 31.3. a 31.5.2022. Rozpočet grantu je aj v tomto roku 80 tisíc eur.

Župa v tomto roku plánuje poskytnúť podporu aj návrhom mladých ľudí na stredných školách. V rámci Participatívnych rozpočtov na stredných školách si študenti budú môcť navrhnúť rôznorodé projekty, podieľať sa na diskusiách k ich rozpočtom a aktívne vstupovať do fázy hodnotenia a rozhodovania. „Na nápady mladých ľudí na našich stredných školách sme vyčlenili 38 tisíc eur, študenti každej župnej strednej školy si tak budú môcť zrealizovať projekty za 1 000 eur,“ dodala Renáta Ozimová. Rovnakou sumou má kraj v pláne podporiť aktívnych pedagogických zamestnancov, rozvoj charakterových vlastností a zvýšenie osobnostného rozvoja mladých ľudí navštevujúcich župné stredné školy, a to prostredníctvom ich zapojenia do medzinárodného vzdelávacieho programu Medzinárodná cena vojvodu z Edinburgu na Slovensku. Župa plánuje podporiť aj zážitkové vzdelávanie stredoškolákov, na ktoré v roku 2022 vyčlenila opäť 100 tisíc eur. Žiadosti môžu stredné školy posielať do konca mája.   

Všetky potrebné informácie nájdete na webovom sídle www.tsk.sk v sekciách k jednotlivým schémam.

 

Dotacne_schemy_2022_web.png

Autor: (TSK)


komentáre
SHOW ALL
podobné
16.12.2021
Na participatívny rozpočet vyčlenila samospráva 40 000 eur
Samospráva vo Vysokých Tatrách opäť vyčlenila desiatky tisíc eur na participatívny rozpočet. Uchádzači môžu získať od 500 do 3000 eur na projekty v rámci systému Hory nápadov 2022. Informovala o tom o radnica na svojom webovom sídle.
viac
18.01.2022
Z participatívneho rozpočtu TTSK dostane podporu 54 projektov
V treťom ročníku participatívneho rozpočtu trnavskej župy, obyvateľky a obyvatelia v online hlasovaní, rozhodli o podpore 54 občianskych a komunitných projektov. Spolu bude rozdelených celkovo 250-tisíc eur, pričom nápady budú realizované už v tomto roku.
viac
24.06.2022
Partizánske podporí zo svojho rozpočtu desať občianskych projektov
Samospráva Partizánskeho finančne podporí zo svojho rozpočtu desať projektov, ktoré majú za cieľ zlepšiť komunitný život v meste. O vybraných občianskych zámeroch rozhodla verejnosť prostredníctvom hlasovania, prerozdelia si sumu 10 000 eur. Informovala o tom Martina Skaličanová z mestského úradu.
viac
17.10.2022
Participatívny rozpočet podporí Fraštackú hojdačku aj fotopasce
Päť občianskych projektov a osem zadaní pre mesto priniesli v tomto roku Hlohovčania do mestského participatívneho rozpočtu na rok 2023.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.93 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.09 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.99 %