Štvrtok 21.01.2021
Dnes má meniny 
Vincent
°C
28.11.2020 01:47

TTSK oslovil firmy s prosbou o darovanie techniky pre stredoškolákov v núdzi


Ilustračná snímka


O pomoc pre stredoškolákov zo sociálne slabšieho prostredia a darovanie potrebnej techniky na dištančné vyučovanie sa na firmy obrátil Trnavský samosprávny kraj (TTSK).


Získané informácie z piatich desiatok škôl podľa predsedu TTSK Jozefa Viskupiča totiž ukazujú, že bez vhodného počítača či jeho príslušenstva sú stále stovky žiakov. "Sociálne znevýhodnení žiaci často nevlastnia adekvátne technické vybavenie. Zvládanie školských povinností je pre nich aj za normálnych okolností mimoriadne náročné. V súčasnosti, navyše, strácajú možnosť plnohodnotne sa vzdelávať a byť v kontakte so svojimi učiteľmi a spolužiakmi. Nehovoriac o tom, že praktické obmedzenie voľného pohybu, ako aj neistota termínu, formy a trvania obnovenia prezenčného vyučovania túto situáciu ešte zhoršuje," uviedol Viskupič.       

Prieskumy zverejnené po prvej vlne pandémie navyše podľa jeho vyjadrenia potvrdili, že situácia a perspektíva súčasných študentov na trhu práce je kritická. "TTSK sa preto rozhodol zmierniť jej dôsledky prostredníctvom oslovenia firiem, ktoré zamestnávajú aj absolventov jej škôl," dodal. Ak majú spoločnosti k dispozícií laptop alebo počítač, ktorý nepotrebujú, respektíve by mohol nájsť lepšie využitie, môžu sa ozvať na pocitacepreskoly@trnava-vuc.sk.       don mia Kľúčové slová: SR-TTSK-prosba-počítače-študenti-núdza-TTX-VZI

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
02.09.2019
Centrálny krízový fond prispel obciam na preventívne opatrenia
Trnavská župa prostredníctvom Centrálneho krízového fondu (CKF) podporila projekty zamerané na predchádzanie živelných udalostí a katastrof na území kraja sumou 15-tisíc eur.
viac
25.03.2020
Rúška na objednávku kraja šijú firmy v regióne, pridali sa divadlá aj školy
Nedostatok ochranných rúšok sa snaží Banskobystrický samosprávny kraj kompenzovať tým, že ich výrobu objednal u firiem v regióne. Látkové rúška dobrovoľne šijú aj v niektorých divadlách a stredných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti BBSK, pomôcť im môžete látkami.
viac
03.04.2020
Lekárske fakulty zapájajú do boja s koronavírusom svojich študentov i prístroje
Slovenské lekárske fakulty zapájajú do boja proti šíreniu nového koronavírusu svojich študentov i zamestnancov. Nemocniciam často požičiavajú aj svoje zdravotnícke vybavenie.
viac
29.09.2020
Žiakom základných škôl budú pomáhať študenti pedagogiky
Žiakom základných škôl, ktorí vypadli zo vzdelávania počas pandémie koronavírusu pomôžu s doučovaním študenti vysokých škôl.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.04 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.75 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.22 %