Sobota 15.06.2024
Dnes má meniny 
Vít
°C
17.05.2024 07:50

TTSK pripravuje investície do školstva, cyklotrás i sociálnych služieb


Na snímke predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič. Foto: TASR - Lukáš Grinaj


Trnavský samosprávny kraj (TTSK) pripravuje viaceré rozvojové zámery. Podľa predsedu TTSK Jozefa Viskupiča sa kraju darí zlepšovať finančné zdravie, čo samospráve umožňuje realizovať pripravované projekty.


Ako predseda TTSK pripomenul, k 31. marcu predstavovala výška zadlženosti kraja 28,74 percenta. "Tým sme sa dostali pod hranicu 30 percent. Postupným znižovaním dlhu a dobrým hospodárením otvárame možnosti na nové investície a modernizácie v kraji. Projekty máme pripravené, pri veľkej väčšine z nich čakáme na schválenie finančných príspevkov z európskych zdrojov," skonštatoval Viskupič.

Podľa jeho slov je aktuálne v procese hodnotenia modernizácia ťahu z Horných Orešian po začiatok Smoleníc, budovanie nabíjacej infraštruktúry pre elektromobily alebo zníženie energetickej náročnosti budov Spojenej školy Gyulu Szabóa v Dunajskej Strede. "Schválený je projekt budovania úseku Vážskej cyklomagistrály od obce Zavar po automobilku Stellantis vrátane cyklolávky ponad diaľnicu D1. S jeho realizáciou sa začne v najbližších mesiacoch," pripomenul Úrad TTSK.         

Schválené sú tiež viaceré projekty na debarierizáciu devätnástich stredných škôl, ktorých zriaďovateľom je TTSK. "Rovnako je schválené aj vybudovanie zariadenia podporovaného bývania s kompletne bezbariérovými bytovými jednotkami pre klientov Domova sociálnych služieb v Medveďove," doplnil Úrad TTSK.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
07.04.2019
V obci Okoč budú rekonštruovať Domov sociálnych služieb z dotácie
Obec Okoč v Dunajskostredskom okrese bude môcť rekonštruovať Domov sociálnych služieb pre deti a dospelých, pretože Trnavský samosprávny kraj (TTSK) získal na tento účel dotáciu takmer štyri milióny eur z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP).
viac
28.08.2020
Domino v Prievidzi otvorilo centrum pre deti s poruchami autistického spektra
Centrum sociálnych služieb (CSS) Domino v Prievidzi otvorilo špecializované zariadenie pre deti s autizmom. Služby tam poskytuje ambulantnou formou.
viac
04.03.2021
Do oblasti sociálnych služieb investuje TSK tento rok viac ako 1,8 milióna eur
Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) investuje v tomto roku do zariadení sociálnej starostlivosti viac ako 1,8 milióna eur. Informovala o tom Beáta Tichá, poverená riadením odboru investícií a vnútornej prevádzky Úradu TSK.
viac
20.04.2023
Koncepcia rozvoja sociálnych služieb prešla verejným prerokovaním
Koncepcia rozvoja sociálnych služieb na území Trnavského kraja v rokoch 2023 až 2030 prešla verejným prerokovaním. Informoval o tom odbor komunikácie Trnavského samosprávneho kraja (TTSK).
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.17 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.69 %