Sobota 15.06.2024
Dnes má meniny 
Vít
°C
14.05.2022 09:55

Turistickú sezónu v Holíči otvorí festival aj večerné prehliadky zámku


Holíčsky zámok


V sobotu (14. 5.) slávnostne otvoria v Holíči na zámku turistickú sezónu na Záhorí. Súčasťou otvorenia turistickej sezóny bude aj Noc v múzeu.


"V rámci podujatia budú pre návštevníkov pripravené vstupy do zámku, ktoré budú pre účastníkov podujatia sprístupnené zdarma po celý deň. Špeciálnou ponukou budú večerné prehliadky zámku aj vo večerných hodinách," informoval primátor Zdenko Čambal.       

V rámci programu sa uskutoční od 10. do 19. h aj festival Wywar Castle Jarné dni. "Ide o podujatie, ktoré je zamerané predovšetkým pre deti a mladé rodiny," uviedol Čambal.

Jedna zo zón bude venovaná modernému záhradkárstvu, kde budú aj rôzne prednášky na túto tému. "Pre dospelých je pripravená špecifická zóna, v ktorej sa uskutoční súťaž destilátov s názvom Zámocký štamperlík, kde sa bude vyberať najlepší destilát. Súčasťou programu bude aj Barber show,“ doplnil hovorca mesta Jaroslav Čársky.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
26.05.2016
Slávnostné otvorenie NKP Juhovýchodný bastión Holíčskeho zámku
Slávnostné otvorenie Juhovýchodného bastiónového opevnenia, ktorého rekonštrukcia bola podporená z projektu Chránime kultúrne dedičstvo pre budúce generácie a z prostriedkov Finančného mechanizmu EHP a spolufinancovaná zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky.
viac
22.11.2019
Zimnú sezónu otvorili spolu s Tatranským ľadovým dómom
Tatranský ľadový dóm, ktorý už tradične patrí k symbolom zimy v regióne, vo štvrtok po siedmy raz otvorili na Hrebienku v Starom Smokovci aj za účasti ministra dopravy a výstavby Árpáda Érseka.
viac
21.04.2021
Novinkou na Bojnickom zámku je multimediálna projekcia
Slovenské národné múzeum (SNM) -Múzeum Bojnice v utorok opäť otvorilo brány Bojnického zámku pre širokú verejnosť.
viac
20.04.2024
Podujatie Vivat Holíč v sobotu otvára novú turistickú sezónu
Vivat Holíč je sobotná celodenná akcia, ktorou mesto slávnostne otvára svoju tohtoročnú turistickú sezónu. V areáli Holíčskeho zámku je pripravený bohatý program.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.17 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.69 %