Sobota 15.06.2024
Dnes má meniny 
Vít
°C
21.05.2024 11:10

Uskutoční sa webinár o budúcnosti a rozvoji samospráv


Pozvánka na Webinár


Program rozvoja Organizácie Spojených národov (OSN) v spolupráci s Ministerstvom financií SR (MF SR) a hlavným mestom SR Bratislava pripravili v rámci série Urban Talks webinár „Riadenie komplexnosti: Budúcnosť samospráv“.


Webinár „Riadenie komplexnosti: Budúcnosť samospráv“ sa uskutoční v stredu 22. mája 2024 a predstavuje pre mestá a obce nielen možnosť dozvedieť sa o trendoch v rozvoji samospráv, ale aj priamo sa zapojiť do súvisiacich aktivít.

Keďže samosprávy čelia stále novým výzvam, je potrebné, aby boli pripravené na mnohé zmeny a prispôsobili sa novej realite vyplývajúcej z celospoločenskej transformácie. Úloha miest a obcí sa mení a ich úspech a stabilita vo veľkej miere závisia od pripravenosti na kritické výzvy, ale aj od implementácie inovačných riešení a schopnosti presadzovania transformačných zmien.

Webinára sa zúčastní Lukáš Polesňák (Chief Digital Officer z inovačného tímu hlavného mesta SR Bratislava), ktorý predstaví spôsoby, ako dosiahnuť udržateľný rozvoj IT vo verejnom sektore a Idoia Postigo (generálny riaditeľ Bilbao Metropoli 30, Španielsko), ktorý priblíži, ako sa Bilbao stalo mestským inovačným modelom prechodom z priemyselného regiónu na modernú a kultúrnu metropolu. Ďalšími hosťami budú Dan Chapman (Chief Administrative Officer mesta Kitchener, Kanada) a Randy Sa'd (výkonný riaditeľ REFOCUS, Kanada), ktorí bližšie predstavia ich niekoľkoročnú vzájomnú spoluprácu zameranú na zmenu pochopenia súčasných problémov a prispôsobenie postupov strategického riadenia samospráv v reakcii na zrýchľujúce sa zmeny a rastúcu komplexnosť výziev. Moderátorkou webinára bude Zuzana Šefčík (koordinátorka pre kultúrne a organizačné zmeny hlavného mesta SR Bratislava).

Podujatie sa uskutoční v stredu 22. mája 2024 o 13.00 hod prostredníctvom platformy ZOOM v anglickom, arménskom, gruzínskom a ukrajinskom jazyku. V prípade záujmu o účasť je potrebné registrovať sa vopred  a záujemcom bude po registrácii zaslaný e-mailom odkaz na pripojenie sa k webináru.

Viac informácií o spolupráci medzi Programom rozvoja OSN a MF SR je dostupných v anglickom jazyku na tejto internetovej stránke. 

 

Autor: (Zdroj: ZMOS)


komentáre
SHOW ALL
podobné
21.10.2016
Zákon o poplatku za rozvoj nechápu všetci rovnako, je zle napísaný
Zákon o miestnom poplatku za rozvoj robí ťažkosti pri jeho zavádzaní. Nie je to nič prekvapujúce. Vo viacerých bodoch je nejednoznačný a jeho súčasné znenie v mnohých aspektoch odporuje pôvodnému zámeru a cieľom.
viac
06.02.2017
Navrhnite osobnosti na Cenu primátora 2017
Bratislavčania môžu aj tento rok navrhnúť osobnosti na Cenu primátora 2017. Najvyššie samosprávne ocenenie bude významným Bratislavčanom udelené už po 25-krát počas galaprogramu, ktorý tradične odštartuje aprílové dni samosprávy „Bratislava pre všetkých“.
viac
25.06.2020
Nový investor sľubuje v R. Sobote okrem pivovaru i elektráreň a stovky bytov
Závod na výrobu piva so sladovňou a spracovaním ovocia, dopravno-logistickým centrom a paroplynovou elektrárňou, ale aj 250 až 300 bytov s občianskou vybavenosťou, to všetko sľubuje vybudovať do roku 2024 v Rimavskej Sobote spoločnosť Architecture design and studio z Veľkého Šariša.
viac
07.12.2020
Konferencia o budúcnosti Európy sa musí robiť inak
Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) adresovalo rezortu zahraničných vecí pripomienky k pripravovanej dlhodobej Konferencii o budúcnosti Európy v Slovenskej republike.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.17 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.69 %