Piatok 14.06.2024
Dnes má meniny 
Vasil
°C
14.04.2021 02:20

ÚVO pripravil podcast o súhrnných správach o zadaných zákazkách


Ilustračná snímka.


Témou nového podcastu Úradu pre verejné obstarávanie sú súhrnné správy o zadaných zákazkách. Túto problematiku, rozdelenú pre jej rozsiahlosť na dve časti, približuje vedúci stáleho pracoviska úradu v Trenčíne Erik Mičian.


Informácie v súhrnných správach podľa neho slúžia ÚVO na ľahšie získavanie a spracovanie relevantných dát pri štatistickom a analytickom vyhodnocovaní, ako aj na zvýšenie transparentnosti pri nakladaní s verejnými financiami.

Verejní obstarávatelia a obstarávatelia sú povinní zverejňovať súhrnné správy štvrťročne vo svojom profile na webe ÚVO, a to vyplnením elektronického formulára s údajmi o zadaných zákazkách. Povinnosť zverejňovania súhrnných správ v nejakej forme bola zavedená už v roku 2011. "Dôležitou zmenou pre súčasnú zákonnú povinnosť bola však novela zákona o verejnom obstarávaní, ktorou sa od 1. januára 2019 zaviedla povinnosť do 30 dní po skončení kalendárneho štvrťroka uverejniť v profile súhrnnú správu o zákazkách so zmluvnými cenami vyššími ako 1 000 eur, ktoré verejní obstarávatelia uzavreli za obdobie kalendárneho štvrťroka," informoval E. Mičian.

Odbor stálych pracovísk na ÚVO aktuálne organizuje k téme súhrnných správ aj školenia, ktorých termíny sú dostupné na:  https://www.uvo.gov.sk/vsetky-temy-4e3.html?id=836. „V prípade otázok k súhrnným správam, resp. k zákonu o verejnom obstarávaní vôbec neváhajte kontaktovať  príslušné stále pracovisko Úradu pre verejné obstarávanie,” dodal E. Mičian. 

Obe časti podcastu si môžete vypočuť TU:

https://media.uvo.gov.sk/audio/uvo_podcast_suhrnne_spravy_1_cast.mp3

https://media.uvo.gov.sk/audio/uvo_podcast_suhrnne_spravy_2_cast.mp3

Bližšie informácie k téme sú k dispozícii TU 

Autor: (ÚVO)


komentáre
SHOW ALL
podobné
25.02.2021
Podmienky využívania tzv. in-house zákaziek sú obsahom nového podcastu ÚVO
Úrad pre verejné obstarávanie pokračuje v príprave podcastov na rôzne aktuálne témy na pomoc verejným obstarávateľom a obstarávateľom. Obsahom ďalšieho sú možnosti realizácie tzv. in-house zákaziek, ktoré približuje vedúci oddelenia vzdelávania Inštitútu verejného obstarávania Martin Jakubek.
viac
18.03.2021
Nový podcast je zameraný na hospodárske subjekty a podmienky zápisu
Úrad pre verejné obstarávanie pripravil ďalší podcast, tentokrát o zozname hospodárskych subjektov.
viac
18.06.2021
Podcast na tému: Neplatnosť zmluvy uzatvorenej vo VO
Kedy môže Úrad pre verejné obstarávanie „napadnúť“ platnosť zmluvy? Aké dôsledky z toho vyplývajú pre verejného obstarávateľa?
viac
01.07.2021
ÚVO prináša júnové číslo „ÚVOdzoviek“
Aktuálne číslo mesačníka ÚVOdzovky je venované téme Opis predmetu zákazky a najmä problematike predkladania ekvivalentných riešení.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.15 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.70 %