Sobota 20.07.2024
Dnes má meniny 
Iľja, Eliáš
°C
26.08.2021 03:10

ÚVO pripravil príručku s názvom Základná kniha o sociálnych hľadiskách


Ilustračná snímka.


Úrad v rámci projektu Zvyšovanie efektívnosti v oblasti verejného obstarávania na Slovensku, realizovaného v rámci operačného programu Efektívna verejná správa, ktorý je podporený z Európskeho sociálneho fondu vypracoval prvú špecifickú príručku s názvom Základná kniha o sociálnych hľadiskách.


Príručka má za úlohu podchytiť celú problematiku týkajúcu sa identifikovaných sociálnych hľadísk ako celku a obsahuje všetky základné informácie o sociálnych hľadiskách takým spôsobom, aby umožňoval subjektom, ktoré skúsenosti s aplikáciou sociálnych hľadísk nemajú vôbec, použiť tieto informácie aj vo svojich pripravovaných verejných obstarávaniach.

Hlavnou prioritou je poskytnúť verejným obstarávateľom a obstarávateľom základný obraz o tom, ako definuje sociálne hľadisko zákon o verejnom obstarávaní, čo si pod pojmom sociálne hľadisko možno predstaviť v praxi pri rôznych zákazkách a aký pozitívny prínos môže mať jeho aplikácia vo verejnom obstarávaní na celú spoločnosť.

Pri tvorbe príručky úrad vychádzal predovšetkým z realizovanej Analýzy sociálnych možností v oblasti verejného obstarávania na Slovensku, ktorá bola prvým výstupom projektu v rámci aktivity zameranej na sociálne verejné obstarávanie a zo Stratégie pre sociálne hľadiská vo verejnom obstarávaní na Slovensku 2021 – 2025. 

Základná kniha o sociálnych hľadiskách na stiahnutie TU 

Autor: (ÚVO)


komentáre
SHOW ALL
podobné
26.02.2021
ÚVO pripravil Stratégiu pre sociálne hľadiská vo VO na Slovensku 2021-2025
Jedným z cieľov národného projektu úradu s názvom Zvyšovanie efektívnosti v oblasti verejného obstarávania na Slovensku, realizovaného v rámci operačného programu Efektívna verejná správa, ktorý je podporený z Európskeho sociálneho fondu, je aj podpora sociálneho verejného obstarávania.
viac
04.03.2021
ÚVO pripravil Analýzu a metodiku najčastejších porušení zákona I.
Úrad pre verejné obstarávanie pripravil Analýzu a metodiku najčastejších porušení zákona o verejnom obstarávaní pri nesúťažnom postupe – priamom rokovacom konaní a pri stanovení a vyhodnocovaní podmienok účasti technickej alebo odbornej spôsobilosti.
viac
29.07.2021
ÚVO pripravil Analýzu a metodiku najčastejších porušení zákona II.
ÚVO pripravil Analýzu a metodiku najčastejších porušení zákona o verejnom obstarávaní II. pri dodržaní základných povinností verejných obstarávateľov, resp. obstarávateľov - princípy vo verejnom obstarávaní a pri vyhodnocovaní splnenia podmienok účasti - vysvetlenie a doplnenie predložených dokladov
viac
09.08.2021
ÚVO: Situáciou v stavebníctve sa zaoberáme už niekoľko týždňov
Predseda Úradu pre verejné obstarávanie Miroslav Hlivák proaktívne, z vlastného podnetu, začal preverovať situáciu v stavebnom sektore, v ktorom sú hlásené údajne nepredvídateľné nárasty cien za komodity, čo má brániť dokončeniu mnohých diel, resp. pokračovaniu v realizácii zákaziek.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %