Štvrtok 27.02.2020
Dnes má meniny 
Alexander
°C
25.01.2020 11:55

Užitočné návody na správu športovísk


Letecká snímka Nižného Hrušova. Zdroj: niznyhrusov.sk


Združenie miest a obcí Slovenska pokračuje v podujatiach v regiónoch. Tentokrát sa sústredí na správu športovísk z hľadiska osvedčených príkladov a skúseností. Na podujatí nebudú chýbať skúsenosti zo zahraničia, poznatky odborníkov a potreby samospráv.


Mestá a obce sú najväčším správcom a prevádzkovateľom športových areálov azariadení. Ide o oblasť, ktorá súvisí so zabezpečovaním verejnoprospešných činnosti, ale aj s podporou športových aktivít organizovaných aj neformálnych skupín a jednotlivcov.

Podujatie je priestorom na predstavenie riešení, ktoré sa mimoriadne úspešne osvedčili v samosprávach a súvisia s využívaním technologických riešení, podporou medziobecnej spolupráce a zdieľaním. Teda hodnotami, ktoré sú vlastné agende smart. Na podujatí budú predstavené užitočné a v praxi overené odlišné prístupy samospráv k správe a prevádzke športovísk v pôsobnosti miestnej územnej samosprávy. Cieľmi podujatia je preto vstup do problematiky smart z hľadiska poslania a filozofie pre zabezpečovanie vybraných verejnoprospešných činností a predstavenie prínosu smart riešení v oblasti správy a prevádzky športovísk.

Súčasťou podujatia bude predstavenie správy futbalového ihriska riešením diaľkovo ovládanej závlahy v obci Nižný Hrušov, ktorú uvedie starosta obce Ján Fenčák. Michal Kaliňák, gestor národného projektu ZMOS, predstaví smart agendu z hľadiska verejnoprospešných činností a tiež inovatívny prístupu k správe športovísk, ktorý sa osvedčil v českej obci Tešany. Správu futbalového ihriska pre okolité obce a skúsenosti z poľskej gminy predstaví jej starosta Bogusław Kręcisz. Bezpečnosť obecných ihrísk, kontrola a evidencia vstupu bude témou Michala Haulika, experta v oblasti smart. Ďalší expert, Richard Čavojský predstaví komplexný smart prístup k ochrane športovísk.

Workshop je súčasťou podujatí zameraných na problematiku Smart ako nástroj modernizácie miestnej územnej samosprávy. Podujatie je organizované v rámci národného projektu Modernizácia miestnej územnej samosprávy, ktorý je podporený operačným programom Efektívna verejná správa z Európskeho sociálneho fondu. Workshop sa uskutoční 30. januára 2020 v priestoroch Domu kultúry v obci Nižný Hrušov, okres Vranov nad Topľou.

Autor: Michal KALIŇÁK, ústredný riaditeľ Kancelárie ZMOS


komentáre
SHOW ALL
podobné
07.12.2017
Platy zamestnancov štátnej a verejnej správy stúpnu budúci rok o 4,8 percenta
Sociálni partneri dnes podpísali kolektívne zmluvy vyššieho stupňa, na základe ktorých sa platy zamestnancov štátnej a verejnej správy zvýšia od 1. 1. 2018 o 4,8 %, okrem platov pedagogických a odborných zamestnancov a učiteľov vysokých škôl, ktorým boli platy navýšené o 6 % od 1. 9. 2017.
viac
23.05.2018
Samosprávy treba odbremeniť od zbytočných povinností
Toho, čo sa nám podarilo, nebolo málo a toho, čo nás čaká, bude veľa. Na 29. sneme Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS), ktorý sa v stredu a vo štvrtok (24.5.) koná v Bratislave, to v hodnotiacej správe uviedol predseda združenia Michal Sýkora.
viac
03.10.2018
M. Kaliňák: Splatenie dlhov samosprávy súkromníkom nie je bežná vec
Splatenie dlhov samospráv súkromníkom alebo firmou nie je bežná a ani samozrejmá vec, skôr ide o výnimočnosť.
viac
22.01.2020
Správa športovísk – osvedčené príklady a skúsenosti
Združenie miest a obcí Slovenska vás pozýva na informačný workshop Smart ako nástroj modernizácie miestnej územnej samosprávy s tematickým podtitulom Správa športovísk – osvedčené príklady a skúsenosti.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.26 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.90 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.84 %