Štvrtok 02.04.2020
Dnes má meniny 
Zita
°C
28.02.2020 09:00

V areáli nemocnice chce mesto vybudovať vodozádržné zariadenia


Snímka zdroj: (JN).


Mesto Šahy plánuje v nemocničnom areáli vybudovať vodozádržné zariadenia. Náklady na ich zriadenie chce radnica hradiť z fondov Európskej únie. O predložení projektu a jeho spolufinancovaní mali ešte rozhodovať mestskí poslanci na svojom rokovaní vo štvrtok (27. 2.).


Súčasťou projektu majú byť viaceré opatrenia zamerané na zadržiavanie vody v krajine. V areáli nemocnice v Šahách majú vďaka nim pribudnúť parkové úpravy i nové parkovacie miesta.

„Predmetom podpory bude budovanie bioretenčných systémov na zadržiavanie zrážkovej vody, napríklad jazierka či umelo vytvorené mokrade. V rámci projektu bude možné budovať aj zberné systémy, vsakovacie ryhy či vegetačné strechy. Možná bude aj výmena nepriepustných plôch za plochy zelene,“ uvádza sa v materiáli, o ktorom mali rokovať poslanci.

V prípade, že mesto bude úspešné a podarí sa mu získať nenávratný finančný príspevok, bude sa na projekte podieľať päťpercentným spolufinancovaním. „Dosah na rozpočet tak bude v sume 30 000 eur, ku ktorým treba pripočítať financovanie prípadných neoprávnených výdavkov projektu,“ informoval mestský úrad.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
24.05.2017
V Opatovciach nad Nitrou vybudujú zberný dvor z fondov EÚ
Zvýšenie intenzity a zefektívnenie systému triedeného zberu odpadu chce vybudovaním zberného dvora dosiahnuť samospráva Opatoviec nad Nitrou (okres Prievidza).
viac
12.06.2018
Kanalizácie vo vodohospodárskych oblastiach sa budú platiť z eurofondov
Obce, združenia obcí, vlastníci verejných kanalizácií a právnické osoby môžu od utorka žiadať o prostriedky z eurofondov na výstavbu kanalizácií.
viac
29.01.2019
Požiadať o finančnú dotáciu TSK je možné aj elektronicky
Dotačný systém Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) v roku 2019 prichádza s viacerými novinkami. Od 1. januára 2019 môžu občania kraja predkladať svoje žiadosti aj elektronicky, zároveň došlo aj k zníženiu administratívnej záťaže pre žiadateľov.
viac
22.08.2019
Horehronská metropola bude krajšia a zelenšia aj vďaka eurofondom
V centre horehronskej metropoly Brezno pribúdajú záhony, ktoré majú plniť nielen estetickú, ale predovšetkým izolačnú a termoregulačnú funkciu. Mesto v týchto dňoch pristúpilo k realizácii projektu regenerácie zelene. Informoval o tom v pondelok brezniansky magistrát.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.12 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.85 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.02 %