Nedeľa 23.02.2020
Dnes má meniny 
Roman, Romana
°C
27.07.2017 12:57

V areáli školy pribudne nové multifunkčné ihrisko


Do vybudovania nového športoviska investuje mesto Prievidza takmer 87 000 eur.


Podmienky na športovanie v areáli Základnej školy na Ulici Dobšinského v Prievidzi sa onedlho výrazne zlepšia. Firma zo Sučian, ktorá vzišla z verejnej súťaže a mesto Prievidza s ňou už podpísalo zmluvu o dielo, začala v týchto dňoch v blízkosti školy s výstavbou multifunkčného ihriska.


Nové športovisko bude mať rozmery 44 x 24 metrov, oplotené bude do výšky štyroch metrov ochrannou sieťou. Vstup na ihrisko bude cez dve uzamykateľné bránky. Základom ihriska bude umelý športový povrch EPDM. Hrať sa na ňom bude dať minifutbal, basketbal, volejbal a nohejbal. Ihrisko bude na tieto športy sprístupnené širokej verejnosti.

Podľa vyjadrenia primátorky Prievidze Kataríny Macháčkovej sa rozhodli vybudovať multifunkčné ihrisko v rámci areálu školy, aby bol tento majetok lepšie chránený pred vandalizmom, s ktorého prejavmi sa v poslednej dobe stretávajú veľmi často. "Bude tam k dispozícii školník, ktorý bude otvárať a uzatvárať tieto priestory, a teda aj priebežne kontrolovať ako sú priestory využívané," upresnila primátorka.

Mesto Prievidza do vybudovania multifunkčného ihriska investuje 86 972, 88 eur, vrátane DPH. Stavebná firma ho musí vybudovať do 70 dní od nadobudnutia účinnosti zmluvy, ktorú podpísala s mestom.

 

Autor: (MsÚ, red)


komentáre
SHOW ALL
podobné
18.04.2017
Kultúru a šport v regiónoch podporí župa dotáciami vo výške 248-tisíc eur
V rámci nového systému poskytovania dotácií podporí Žilinský samosprávny kraj prvých 379 projektov na Kysuciach, Liptove, Turci, hornom Považí a Orave.
viac
13.06.2017
Pre mládež vzniknú ďalšie nové športoviská
Bratislavská regionálna dotačná schéma podporila v minulom roku množstvo projektov a inak tomu nebolo ani tento rok, kedy sa o finančnú podporu prihlásilo veľa zaujímavých projektov, či už na podporu turizmu, rozvoja vidieka, kultúry alebo mládeže a športu.
viac
03.11.2017
Zvolen chce stavať na školských ihriskách atletické dráhy
Mesto Zvolen chce v priebehu niekoľkých rokov postaviť pri svojich základných školách nové bežecké dráhy či dokonca celé atletické areály. Zámer schválili na poslednom rokovaní zastupiteľstva mestskí poslanci.
viac
22.09.2018
V Senici vybudovali v školskom areáli hokejbalové ihrisko za viac ako 82-tis eur
Mesto Senica vybudovalo z vlastného rozpočtu hokejbalové ihrisko v areáli Základnej školy V. Paulínyho-Tótha. TASR informovala hovorkyňa mesta Viera Barošková.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.36 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.86 %