Sobota 25.05.2024
Dnes má meniny 
Urban
°C
05.09.2023 10:00

V areáli ZŠ má vzniknúť Rozprávkový zelený raj


OcÚ Bánov


V areáli Základnej školy (ZŠ) s materskou školou v Bánove v Novozámockom okrese má vyrásť Rozprávkový zelený raj. Tvoriť ho budú nové ovocné stromy, ktoré budú žiakom slúžiť na vzdelávanie i ako zdroj zdravého ovocia.


Projekt počíta s presunom existujúcej ekologickej učebne, ktorá bude tvoriť jeden celok s plánovanou oázou ovocných stromov. "Zámerom realizácie je výsadba týchto stromov v krásnom, ale málo využitom školskom areáli. Cieľom obce je v súčinnosti so školou vytvorenie rozprávkového zeleného raja pre budúce generácie," uvádza sa v projekte, ktorý nadácia Ekopolis podporila v rámci programu Sadíme budúcnosť sumou 2700 eur.         

Vysadené ovocné stromy budú podľa autorov zámeru slúžiť na vzdelávanie počas hodín biológie či prírodovedy, ale i mimo nich. "Zároveň bude ovocie slúžiť aj ako jeden zo zdrojov zdravej výživy. Do projektu bude zapojená široká verejnosť, ktorá obsiahne všetky vekové kategórie. Obec je pripravená mnohé aktivity zabezpečiť svojpomocne a dobrovoľne, pretože Rozprávkový zelený raj v školskom areáli bude slúžiť všetkým," doplnili autori projektu.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
05.10.2016
Mesto Zvolen pripravuje polmiliónovú obnovu športového areálu pri ZŠ Hrnčiarska
Vo Zvolene sa modernizovalo počas letných prázdnin viacero škôl. Vymenili sa palubovky v niektorých telocvičniach, školy sa zateplili, dostali nové okná, opravili sa strechy.
viac
25.06.2020
Viac prírody v areáli vašej firmy?
Nadácia Ekopolis hľadá dve spoločnosti pre spoluprácu na projekte pre podporu biodiverzity. Príprava projektu prináša možnosť financovať zmysluplné zelené zmeny v areáli vlastnej firmy.
viac
25.11.2021
Nový športový areál v Hloži ponúka priestor na šport i zábavu
Ešte v roku 2017 obec Beluša odkúpila od majiteľov pozemky v časti obce Hloža pri železničnej trati s cieľom budovania športového areálu v celkovej hodnote cca 40 tisíc eur.
viac
20.10.2022
Nový areál školy na Spartakovskej už môže využívať verejnosť i žiaci
V režime predčasného užívania začal v stredu fungovať pre verejnosť nový športový areál pri základnej škole na Spartakovskej ulici v Trnave.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %