Piatok 28.02.2020
Dnes má meniny 
Zlatica
°C
17.06.2016 09:14

V Bratislave budú znova hľadať nové domovy útulkáči z celého Slovenska


Ambasádorkou podujatia je herečka Kristína Farkašová.


V sobotu 18. júna sa bude v bratislavskej Horárni Horský park konať ďalšie podujatie pod názvom Nájdite sa... so zvieratkom z útulku. Svoju účasť potvrdilo 10 združení a útulkov z celého Slovenska od Skalice až po Dolný Kubín či Šaľu.


Akciu organizuje Aliancia združení na ochranu zvierat a koná sa po prvýkrát s podporou Hlavného mesta SR Bratislavy. Záštitu prevzala viceprimátorka Iveta Plšeková. „Spolupráca organizácií na ochranu zvierat a samospráv sa ukazuje byť nevyhnutným krokom k tomu, aby sa situácia s opustenými zvieratami na Slovensku zlepšila. Som veľmi rada, že Bratislava môže podporiť podujatie akým je Nájdite sa, pretože robiť osvetu vo veci prevencie týrania zvierat a pomoci psom a mačkám v útulkoch, nie je len otázka dobrej vôle. Je to povinnosť každého človeka s otvoreným srdcom," povedala námestníčka primátora.

Každý z útulkov bude prezentovať nielen svoju činnosť, ale aj psíkov a mačičky, ktorí prídu s nimi. Tak ako aj v minulosti, aj teraz bude možné zvieratká vyhliadnuť si a adoptovať priamo na mieste. Vítaná bude aj pomoc s venčením.

Príjemnú a bezprostrednú rodinnú atmosféru príde podporiť svojím vystúpením aj milovníčka psov, speváčka Emma Drobná. V rámci programu uvidia návštevníci aj Dog dancing a vystúpia psovodi z Finančnej správy SR so šou pre deti. Tentokrát predvedú vyhľadávanie zväzku bankoviek v hodnote 10-tisíc eur. K dispozícii bude aj bezplatné poradenstvo o výžive psíka a veterinár.

„Na akcii 18. júna sa návštevníci v našom stánku dozvedia, ako sa správne starať o nového člena rodiny, prečo je pre psov a mačky dôležitá správna výživa, ako si vybrať kvalitné krmivo, ale aj ako ho uskladňovať počas leta. Samozrejme, radi poradíme a zodpovieme všetky otázky týkajúce sa zdravia domácich zvierat,“ uviedol MVDr. Ladislav Smatana, veterinárny konzultant Royal Canin.

Aliancia tiež vyhlasuje verejnú zbierku, do ktorej sa možno zapojiť zaslaním darcovskej SMS v tvare: DMS ZVIERATA na číslo 877. Cena takejto SMS je 2 eurá.

Ambasádorkou podujatia je herečka Kristína Farkašová.  Akciu, vďaka ktorej si už našlo nový domov spolu 214 psíkov, 33 mačičiek a 2 morčiatka, podporujú mnohé známe osobnosti, napríklad Eňa Vacvalová, bývalá premiérka Iveta Radičová, spevák Jakub Petraník, Yxo z Hexu, moderátorky Lucia Hablovičová či Hanka Zavřelová - Gallová, herec Juraj Slezáček, Pyco, Zuzka Haasová, Zuzana Vačková, Viktor Horján či Zdenka Predná, ktorí sa jej v minulosti aj zúčastnili.

Program:

10:00 – Začiatok akcie

10:30 – 11:30 – Prezentácia útulkov

11:30 – 12:00 – Vystúpenie psovodov Finančnej správy so šou

12:00 – Dog Dancing

12:30 – 13:00 - Veterinárna poradňa

13:00 – Koncert Emmy Drobnej

13:30 – 15:00 – Prezentácia útulkov

15:00 – 15:30 – Veterinárna poradňa

 

 

Autor: (ts)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.10.2016
Svetový deň zvierat v Košiciach
Sprevádzajú nás od nášho počiatku, pomáhajú nám a slúžia. Je na čase im to vrátiť. V nedeľu bude v Košiciach akcia pri príležitosti Svetového dňa zvierat: Nájdite sa!... so zvieratkom z útulku.
viac
14.10.2016
Bratislava Street Art Festival ponúkne pestrú hudbu i maľbu na 20-metrovú stenu
Organizátori dvojdňového podujatia Bratislava Street Art Festival (BSAF) sľubujú pestrý vizuálny program. Šiesty ročník tohto pouličného umenia sa uskutoční v piatok a sobotu (14. a 15. októbra) na Kamennom námestí vždy od 15. do 20. hodiny.
viac
10.02.2017
V bratislavskej Rači budú k sviatku zamilovaných dve vinárske akcie
Pre tých, ktorí majú chuť osláviť sviatok zamilovaných s pohárom dobrého vína, sa v Rači už tento víkend budú konať hneď dve valentínske vinárske akcie.
viac
24.08.2017
Námestie slobody ožíva
Hlavné mesto pokračuje v revitalizácii Námestia slobody, ktoré bolo dlhodobo v dezolátnom stave. Po ukončení prvej etapy revitalizácie chceme na námestie vrátiť život. V piatok 25. augusta pozývame všetkých na podujatie Námestie slobody ožíva, ktoré sa uskutoční od 18. hodiny.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.26 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.90 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.84 %