Sobota 15.06.2024
Dnes má meniny 
Vít
°C
17.09.2020 04:05

V Bratislave i Trnavskom kraji umožní verejná doprava cestu za kultúrou


Ilustračná snímka: (imhd.sk).


Držitelia ročného predplatného lístka na mestskú hromadnú dopravu (MHD) v Bratislave budú môcť využiť bezplatný jednorazový vstup do Historického múzea Slovenského národného múzea (SNM) na Bratislavskom hrade.


Benefit platí pre tých, ktorí si ročnú "električenku" obstarajú v kamenných predajniach Dopravného podniku Bratislava (DPB).     

„Lístok platí pre jednu osobu, akcia trvá do distribúcie všetkých vstupeniek,” pripomína dopravca na sociálnej sieti, ktorý akciu spustil v úvodný deň tohtoročného Európskeho týždňa mobility (ETM).      

Podobnú akciu spustil v rámci ETM i Trnavský samosprávny kraj (TTSK), ktorý za využitie prímestskej dopravy počas tohto týždňa umožní vstup do kultúrnych inštitúcií vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti. V šiestich múzeách, štyroch knižniciach a dvoch galériách sa až do 16. októbra stačí preukázať cestovným lístkom s dátumom medzi 16. a 22. septembrom 2020.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
28.06.2017
Poslanci schválili vstup RegioJetu do integrovanej dopravy
Poslanci BSK schválili vstup dopravcu RegioJet do Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK). Vďaka rozšíreniu integrovanej dopravy budú môcť ľudia vymeniť státie v zápchach za pohodlné a rýchle cestovanie z Kvetoslavova po celej Bratislave na jeden cestovný lístok.
viac
24.09.2020
V Mirbachovom paláci otvorili výstavu Snívaj!?
Galéria mesta Bratislavy (GMB) v Mirbachovom paláci otvorila v stredu (23. 9.) výstavu Snívaj!?, ktorú tvorí výber diel zo zbierky Art Fondu - Stredoeurópskeho fondu súčasného umenia.
viac
21.02.2022
Kultúrne organizácie PSK majú nové virtuálne prehliadky
Možnosť nahliadnuť do priestorov štyroch kultúrnych organizácií Prešovského samosprávneho kraja majú všetci záujemcovia bez ohľadu na aktuálne covid opatrenia. Župa si pre nich pripravila špeciálne virtuálne prehliadky a podporila ich vznik sumou 6700 eur.
viac
03.01.2023
Novinkou v prímestskej autobusovej doprave sú predplatné cestovné lístky
Cestujúci v prímestskej autobusovej doprave v Trnavskom kraji majú k dispozícii od 1. januára nový druh cestovných lístkov. Ide o predplatné cestovné lístky, ktoré sú výhodnejšie najmä pre pravidelných cestujúcich.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.17 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.69 %