Piatok 21.06.2024
Dnes má meniny 
Alojz
°C
15.05.2024 01:10

V Bratislave sa koná veľtrh IDEB Defence & Security, zastúpenie má 12 krajín


Snímka zdroj: Teraz.sk


V Bratislave sa v utorok začal medzinárodný veľtrh obrannej a bezpečnostnej techniky IDEB Defence & Security. Aktuálny 11. ročník predstaví produkty a služby pre obranu a bezpečnosť od viac ako 100 vystavovateľov z 12 krajín.


Veľtrh potrvá do štvrtka 16. mája. TASR o tom informovala manažérka PR a marketingu výstaviska Incheba Martina Macková.

Vystavovatelia avizujú predstavenie noviniek a inovácie zo segmentu. Návštevníci si budú môcť pozrieť aj techniku Ozbrojených síl SR, napríklad tank Leopard 2A4 či samohybnú kanónovú húfnicu Zuzana 2. "Nebude chýbať technika Hasičského a záchranného zboru SR. Spolu bude počas veľtrhu vystavených až 200 kusov rôznej techniky a technológií," priblížila Macková.         

Ministerstvo vnútra sa premiérovo predstaví v samostatnej expozícii a priblíži činnosť hasičov, polície, leteckého útvaru či horských záchranárov. Spolu s ministerstvom obrany je partnerom podujatia. Odborným garantom veľtrhu je Združenie bezpečnostného a obranného priemyslu SR.         

Obrannú, bezpečnostnú a hasičskú techniku a technológie bude sprevádzať dynamický a akčný program. Ukážky boja zblízka, ukážky útočných aktivít či zásah voči nebezpečným páchateľom predvedú zložky rezortu obrany. Hasiči ponúknu ukážku manipulácie s nebezpečnými látkami v maximálnom stupni ochrany s použitím protichemických oblekov a nafukovacej dekontaminačnej sprchy. Zároveň bude prezentovaný diaľkovo ovládaný automatický pásový robotický stroj na prenášanie bremien. Príslušníci Horskej záchrannej služby predstavia postup pátrania po nezvestnej osobe.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
12.01.2017
Bratislava zažiari na najväčšom veľtrhu cestovného ruchu v Rakúsku
Bratislava ako atraktívne mesto inovácií a smart riešení, hlásajúca posolstvo modernej európskej destinácie na Dunaji sa predstaví od 12. do 15. januára vo Viedni na najväčšom rakúskom veľtrhu cestovného ruchu Ferien Messe. Návštevníkov zaujme úplne nová expozícia a virtuálna prehliadka mestom.
viac
02.03.2017
Hlavné mesto sa prezentuje na veľtrhu práce Profesia days v Bratislave
Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal v stredu 1. marca otvoril dvojdňový veľtrh práce Profesia days, na ktorom je hlavné mesto tento rok prvýkrát vystavovateľom.
viac
16.03.2017
Kraj sa prezentoval v Berlíne
Krajská organizácia cestovného ruchu Bratislava Region Tourism prezentovala od minulej stredy bratislavský región na veľtrhu cestovného ruchu v Berlíne. Takmer 200 000 návštevníkov tak spoznalo Bratislavu, Malokarpatsko, oblasť Záhoria a Senca.
viac
09.11.2018
V Bratislave a Košiciach sa počas StudyFestu predstavia zahraničné školy
Záujemcovia o štúdium v zahraničí budú mať počas nadchádzajúceho víkendu (10.-11. 11.) v Bratislave a Košiciach možnosť zúčastniť sa na veľtrhu zahraničných vysokých a stredných škôl StudyFest. Predstaví sa na ňom 13 vzdelávacích inštitúcií z Veľkej Británie, Holandska, Dánska, Fínska a Kanady.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.18 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.67 %