Sobota 07.12.2019
Dnes má meniny 
Ambróz
°C
27.01.2016 11:00

V bratislavskom lesoparku sa môžu deti vyšantiť na dvoch nových ihriskách


Nové detské ihrisko vyrástlo aj v blízkosti vysielača Kamzík. (Foto: tvba,sk)


Na území mestských lesov pribudli dve nové detské ihriská. Vytipované boli lokality, ktoré sú veľmi obľúbené medzi návštevníkmi s malými deťmi a kde takéto zariadenia chýbali.


Nové ihriská stáli 50-tisíc eur a boli financované z poslaneckých priorít mestských poslancov Olivera Kríža a Tomáša Korčeka. Ihriská v lokalitách Kamzík a Drieňovské lúky – Snežienka, slávnostne „pokrstili“ a uviedli do prevádzky 11. decembra za prítomnosti primátora Bratislavy Iva Nesrovnala, poslancov mestského zastupiteľstva Olivera Kríža a Tomáša Korčeka a riaditeľa organizácie Mestské lesy Bratislavy Juraja Zikmunda na Kamzíku.

„Som rád, že Bratislavčania budú mať týmto opäť skvalitnený ďalší verejný priestor. Hlavné mesto napríklad v tomto roku okrem týchto detských ihrísk kompletne zrekonštruovalo altánok v Horskom parku, pričom bola z neho demontovaná pôvodná strecha, ktorú nahradila nová strecha, konštrukcia altánku má nový náter, svah pod altánkom bol spevnený kameňmi. Okrem toho sme obnovili povrch cesty v časti Bohúňovej ulice, kde boli nainštalované aj nové lavičky a stĺpy verejného osvetlenia. Dokončili sme v Horskom parku aj rekonštrukciu takmer 90 lavičiek,“ vymenoval primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. „Pre Bratislavčanov je mestský lesopark dôležitý a tak k nemu musíme pristupovať,“ doplnil primátor.

Ihriská sú dobre dostupné

Nové detské ihriská sú osadené v lokalitách, ktoré majú dobrú dostupnosť. Na Kamzík sa dá prísť autom, k Snežienke MHD a je tu aj spodná nástupná stanica sedačkovej lanovky. „Hlavne v obľúbenom výletnom areáli na Kamzíku takéto zariadenie pre deti už dlhé roky chýbalo. Ihriská sú vybavené lavičkami, smetnými košmi a neďaleko od nich je aj možnosť piknikovania. S kolegom Korčekom sme tieto vyčlenené financie chceli totiž investovať tam, kde chodia relaxovať všetci Bratislavčania. Aby z nich malo úžitok a potešenie čo najviac návštevníkov,“ vysvetlil dôvody výberu lokalít poslanec mestského zastupiteľstva Oliver Kríž. Obdobné detské hracie prvky sú nainštalované aj na návštevníkmi vyhľadávaných ihriskách na Partizánskej lúke a v Krasňanoch.

„Dlhodobo sa zaoberám touto lokalitou a v tomto priestore sme aj s dobrovoľníkmi spravili veľa práce. Okrem detských ihrísk sú napríklad nainštalované aj zariadenia pre trávenie voľného času pre športovcov. Kamzík je lokalita, ktorá je veľmi obľúbená a vyhľadávaná a preto verím, že tieto novinky ocenia všetci návštevníci. Oceňujem, že revitalizácia verejných priestranstiev je spoločnou prioritou primátora a nás, poslancov,“ dodal poslanec mestského zastupiteľstva Tomáš Korček.

Autor: (sko)


komentáre
SHOW ALL
podobné
30.11.2019
Na Bratislavskom hrade sa začali vianočné trhy
Na Bratislavskom hrade sa začali štvrtým rokom vianočné trhy, ktoré organizuje Národná rada (NR) SR rozsvietením vianočného stromčeka pred budovou parlamentu.
viac
30.11.2019
Ľudia vyzbierali pozostalým obetí tragických udalostí z 13. novembra 75 500 eur
Na pomoc pozostalým obetí nehody autobusu pri Nitre a rozvodnenej rieky v Revúcej sa verejnosť vyzbierala prostredníctvom portálu ĽudiaĽuďom.sk sumou 75 500 eur.
viac
02.12.2019
Marianka začala využívať elektromobil, chce prispieť k zníženiu emisií
Obec Marianka v okrese Malacky chce využívaním novo zakúpeného elektromobilu prispieť k zníženiu emisií CO2 v ovzduší, ktoré negatívne ovplyvňujú klimatické zmeny.
viac
30.11.2019
Vianočné srdce Zelenej župy
V pondelok 2. decembra 2019 sa vestibul župného úradu v Trenčíne premení na špeciálne remeselné trhovisko s titulom Vianočné srdce Zelenej župy.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.82 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.08 %