Pondelok 20.03.2023
Dnes má meniny 
Víťazoslav, Klaudius
°C
31.01.2023 12:35

V Čachticiach zmiernia klimatické dosahy vodozádržnými opatreniami


Ilustračná snímka: (tasr).


Zmiernenie následkov klimatickej zmeny je hlavným cieľom vodozádržných opatrení v obci Čachtice v okrese Nové Mesto nad Váhom. Víťazom verejného obstarávania sa podľa informácií vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) stala trnavská spoločnosť CS, s. r. o.


Súčasťou vodozádržných opatrení bude zmena vyšpecifikovaných asfaltových parkovacích plôch a chodníkov na plochy z polovegetačných zatrávňovacích a vodopriepustných tvárnic, výmena nepriepustných a menej priepustných povrchov za plochy zelene zadržiavajúce zrážkovú vodu.

Projekt počíta aj so zadržiavaním dažďovej vody do dažďových nádrží, realizáciou bioretenčných systémov na zadržiavanie zrážkovej vody, vybudovaním vegetačných stien a novým mobiliárom.

Predpokladaná hodnota zákazky klesla v procese verejného obstarávania o viac ako 67 000 eur na 595 181 eur bez DPH. Vodozádržné opatrenia budú financované zo zdrojov Európskej únie.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
19.08.2019
Mesto získalo financie na budovanie vodozádržných opatrení
Mesto Zlaté Moravce získalo nenávratný finančný príspevok na podporu a budovanie vodozádržných opatrení. V rámci projektu vybuduje zavlažovací systém na mestskom štadióne, ktorý bude na zavlažovanie využívať dažďovú vodu.
viac
12.05.2020
Správa o Agende 2030 pripomína rozpor pri riešení zadržiavania vody
Správa o dosiahnutých výsledkoch v národných prioritách implementácie Agendy 2030 pripomína rozpor v oblasti vodného hospodárstva pri riešení zadržiavania vody. Problém je medzi technickými a prírode blízkymi opatreniami v krajine.
viac
09.12.2022
Mesto získalo viac ako 1,3 milióna eur na projekt vodozádržných opatrení
Na Štúrovej ulici vo Svite zrealizujú vodozádržné opatrenia za takmer 1,5 milióna eur. Informovala o tom Daniela Virostko z tamojšieho mestského úradu s tým, že po približne ročnom čakaní na výsledok hodnotenia prišla tento týždeň samospráve kladná odpoveď.
viac
27.01.2023
Vďaka vodozádržným opatreniam zachytenú vodu využijú na zavlažovanie
V obci Plaveč v Staroľubovnianskom okrese zrealizujú tento rok vodozádržné opatrenia za desiatky tisíc eur.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.35 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.00 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.64 %