Sobota 09.12.2023
Dnes má meniny 
Izabela
°C
29.09.2022 11:40

V Centre sociálnych služieb Ametyst Tovarné pribudol objekt prvého kontaktu


CSS Ametyst Tovarné. Snímka zdroj: (vranovske.sk).


Centrum sociálnych služieb (CSS) Ametyst Tovarné v okrese Vranov nad Topľou prešlo ďalšou rekonštrukciou. V zariadení pribudol objekt prvého kontaktu pre návštevníkov a dodávateľov, bezpečnostné oplotenie s bránou a montované sklady na komunálny odpad.


Prešovský samosprávny kraj (PSK), ktorý zariadenie spravuje, tu z vlastných zdrojov preinvestoval viac ako 75 400 eur. Informovala o tom hovorkyňa kraja Daša Jeleňová.

"Teším sa, že po roku v tomto zariadení odovzdávame do užívania ďalšie objekty, respektíve zrealizované projekty, ktoré prispejú k skvalitneniu jeho poskytovaných služieb a zjednodušia život tak klientom CSS, ako aj jeho zamestnancom. Najviac, takmer 53 000 eur, sme tu najnovšie zainvestovali do rekonštrukcie bývalého objektu predajne potravín, ktorý sme zmenili na polyfunkčný objekt prvého kontaktu," uviedol predseda PSK Milan Majerský.

Objekt prvého kontaktu bude slúžiť na monitorovanie pohybu príchodov a odchodov návštevníkov zariadenia a jeho dodávateľov.

Okrem objektu prvého kontaktu má zariadenie aj nové oplotenie s bránou v zadnej časti areálu v dĺžke 250 metrov. Ako povedala Jeleňová, bolo vybudované na zvýšenie bezpečnosti klientov zariadenia, ktorými sú najčastejšie pacienti s demenciou, Parkinsonovou a Alzheimerovou chorobou, a tiež z dôvodu ochrany CSS pred lesnou zverou. Kraj na tento účel požil finančné prostriedky zo svojho rozpočtu vo výške takmer 15 000 eur.

Novinkou v zariadení sú aj nové montované sklady na komunálny odpad za 8000 eur. Pôvodné na to vyčlenené priestory, poznačené vekom, boli nahradené kvalitnejšími oceľovými skladmi s novou podkladovou plochou.

"V CSS Ametyst Tovarné s kapacitou 180 miest sa do opráv a skvalitnenia zariadenia za posledné obdobie preinvestovalo zo zdrojov PSK a čiastočne aj z iných externých zdrojov celkovo viac ako 780 000 eur. Prostriedky boli použité okrem celkovej rekonštrukcie objektu podporovaného bývania, jeho oplotenia a interiéru taktiež na zateplenie obvodového a strešného plášťa hlavnej budovy, rekonštrukciu teplovodu, kúpeľní i dovybavenie kuchyne zariadenia," dodala Jeleňová.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
07.12.2017
Úrad PSK sa zmenil na vianočné trhovisko
Na Úrade Prešovského samosprávneho kraja sa v stredu 6. decembra symbolicky rozsvietil vianočný stromček. Stalo sa tak v rámci tradičných vianočných trhov, ktoré sú prezentáciou zariadení poskytovateľov sociálnych služieb.
viac
14.08.2021
CSS Ametyst Továrne prešlo rozsiahlou rekonštrukciou
Prešovský samosprávny kraj ako zriaďovateľ zrekonštruoval Centrum sociálnych služieb Ametyst v Tovarnom. Klienti podporného bývania majú novú fasádu objektu, izby, spoločné priestory, ale aj oplotenie zariadenia.
viac
01.06.2022
Vranovský Domov sociálnych služieb má novú prístavbu
Objekt Domova sociálnych služieb (DSS) vo Vranove nad Topľou sa rozšíril o novú prístavbu. Dvojpodlažná budova bude klientom nízkokapacitného zariadenia slúžiť na rehabilitáciu, fyzioterapiu i relaxáciu. Prešovský samosprávny kraj na jej výstavbu z vlastných zdrojov preinvestoval 375-tisíc eur.
viac
31.01.2023
Mesto otvorilo novopostavené Centrum komunitných sociálnych služieb
Mesto Košice v utorok slávnostne otvorilo Centrum komunitných sociálnych služieb v mestskej časti Krásna. Jeho súčasťou je Zariadenie pre seniorov (ZpS), Zariadenie opatrovateľskej služby (ZOS), Denný stacionár a Útulok pre rodiny s deťmi.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.95 %