Štvrtok 08.12.2022
Dnes má meniny 
Marína
°C
29.09.2022 11:40

V Centre sociálnych služieb Ametyst Tovarné pribudol objekt prvého kontaktu


CSS Ametyst Tovarné. Snímka zdroj: (vranovske.sk).


Centrum sociálnych služieb (CSS) Ametyst Tovarné v okrese Vranov nad Topľou prešlo ďalšou rekonštrukciou. V zariadení pribudol objekt prvého kontaktu pre návštevníkov a dodávateľov, bezpečnostné oplotenie s bránou a montované sklady na komunálny odpad.


Prešovský samosprávny kraj (PSK), ktorý zariadenie spravuje, tu z vlastných zdrojov preinvestoval viac ako 75 400 eur. Informovala o tom hovorkyňa kraja Daša Jeleňová.

"Teším sa, že po roku v tomto zariadení odovzdávame do užívania ďalšie objekty, respektíve zrealizované projekty, ktoré prispejú k skvalitneniu jeho poskytovaných služieb a zjednodušia život tak klientom CSS, ako aj jeho zamestnancom. Najviac, takmer 53 000 eur, sme tu najnovšie zainvestovali do rekonštrukcie bývalého objektu predajne potravín, ktorý sme zmenili na polyfunkčný objekt prvého kontaktu," uviedol predseda PSK Milan Majerský.

Objekt prvého kontaktu bude slúžiť na monitorovanie pohybu príchodov a odchodov návštevníkov zariadenia a jeho dodávateľov.

Okrem objektu prvého kontaktu má zariadenie aj nové oplotenie s bránou v zadnej časti areálu v dĺžke 250 metrov. Ako povedala Jeleňová, bolo vybudované na zvýšenie bezpečnosti klientov zariadenia, ktorými sú najčastejšie pacienti s demenciou, Parkinsonovou a Alzheimerovou chorobou, a tiež z dôvodu ochrany CSS pred lesnou zverou. Kraj na tento účel požil finančné prostriedky zo svojho rozpočtu vo výške takmer 15 000 eur.

Novinkou v zariadení sú aj nové montované sklady na komunálny odpad za 8000 eur. Pôvodné na to vyčlenené priestory, poznačené vekom, boli nahradené kvalitnejšími oceľovými skladmi s novou podkladovou plochou.

"V CSS Ametyst Tovarné s kapacitou 180 miest sa do opráv a skvalitnenia zariadenia za posledné obdobie preinvestovalo zo zdrojov PSK a čiastočne aj z iných externých zdrojov celkovo viac ako 780 000 eur. Prostriedky boli použité okrem celkovej rekonštrukcie objektu podporovaného bývania, jeho oplotenia a interiéru taktiež na zateplenie obvodového a strešného plášťa hlavnej budovy, rekonštrukciu teplovodu, kúpeľní i dovybavenie kuchyne zariadenia," dodala Jeleňová.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
03.12.2017
Kúpou obrazu podporíte hendikepovaných ľudí a ľudí v tiesni
Mesto Žilina v spolupráci s Aukčnou spoločnosťou Darte pripravilo výnimočnú Vianočnú benefičnú aukciu výtvarného umenia s výťažkom pre ťažko skúšané mamičky a deti žijúce v žilinskom zariadení LÚČ. Aukcia sa uskutoční pod patronátom primátora mesta Žilina Igora Chomu.
viac
14.08.2021
CSS Ametyst Továrne prešlo rozsiahlou rekonštrukciou
Prešovský samosprávny kraj ako zriaďovateľ zrekonštruoval Centrum sociálnych služieb Ametyst v Tovarnom. Klienti podporného bývania majú novú fasádu objektu, izby, spoločné priestory, ale aj oplotenie zariadenia.
viac
04.02.2022
V Novom Meste má vzniknúť nové zariadenie pre seniorov
Bratislavské Nové Mesto bude mať nové centrum sociálnych služieb, ktoré má poskytovať celodennú odbornú starostlivosť. Vzniknúť má v nevyužívanej budove vedľa parku Jama na Tehelnom poli.
viac
18.08.2022
V troch zariadeniach sociálnych služieb kraj preinvestuje asi 650 000 eur
Prešovský samosprávny kraj (PSK) v Domove sociálnych služieb (DSS) Hanušovce nad Topľou, v Centre sociálnych služieb (CSS) Domov pod Tatrami Batizovce a v CSS Garden Humenné z vlastných zdrojov preinvestuje približne 650 000 eur.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.30 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.12 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.58 %