Streda 24.07.2024
Dnes má meniny 
Vladimír
°C
21.06.2023 01:30

V Chorvátsku budú aj tento rok pomáhať slovenskí policajti


Ilustračná snímka.


V Chorvátsku budú aj tento rok pomáhať slovenskí policajti. Postupne bude vyslaných osem policajtov. V dovolenkovej destinácii budú pomáhať turistom od 1. júla do 31. augusta. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru (PZ) Denisa Bárdyová.


"Slovenskí policajti budú mať svoje uniformy a aj pomaľované policajné vozidlá, takže ich turisti ľahko spoznajú. Sprevádzať ich bude súčasne vždy aj chorvátsky policajt," priblížila Bárdyová.

Policajti slúžiaci na policajnej stanici v Crikvenici, Prímorsko – Goranské policajné riaditeľstvo, budú vykonávať hliadky v mestách Crikvenica, Novi Vinodolski, Opatija, Cres, Krk, Mali Lošinj, Rab, Baška, Malinska a Mošćenička Draga. V prípade núdze budú občanom k dispozícii na slovenskom telefónnom čísle +421 908 723 525.

Policajti slúžiaci na policajnej stanici v Trogire, Splitsko – Dalmatínske policajné riaditeľstvo, budú vykonávať hliadky v mestách Trogir, Split, Podgora, Tučepi, Brela a Makarska. V prípade potreby budú občanom k dispozícii na slovenskom telefónnom čísle +421 908 723 526.

Policajtov oslovili vlani najmä slovenskí, českí, poľskí, domáci či iní zahraniční turisti. Slovenskí policajti poskytli asistenciu predovšetkým pri dopravných nehodách s účasťou slovenských turistov, nesprávnom parkovaní a následnom odtiahnutí vozidla či pri strate a krádeži cestovných dokladov, vodičských oprávnení a hotovosti. Pomáhali tiež pri narušení verejného poriadku. Asistovali pri riešení prípadov zadržania slovenských občanov pri spáchaní trestných činov alebo priestupkov a pri pátraní po stratených, respektíve nezvestných osobách.

Cieľom projektu Bezpečná turistická sezóna, ktorý chorvátska polícia začala v roku 2006, je pomoc zahraničným turistom, prevencia pred páchaním priestupkov a trestných činov, bezpečnosť cestnej premávky, dohľad nad štátnou hranicou a bezpečnosť na mori. V projekte participujú policajti z 19 krajín. Slovenskí policajti pôsobia v projekte od roku 2008 nepretržite vrátane obdobia pandémie ochorenia COVID-19.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.01.2021
Devínska N. Ves vyhlásila humanitárnu pomoc pre Chorvátsko
Bratislavská Devínska Nová Ves vyhlásila humanitárnu zbierku pre najviac zasiahnuté oblasti v Chorvátsku po minuloročných zemetraseniach.
viac
16.06.2022
V Chorvátsku budú aj toto leto pomáhať slovenskí policajti, prví už nastúpili
Prví štyria nastúpili do služby v stredu. Po šiestich týždňoch ich vystriedajú ďalší štyria kolegovia. V dovolenkovej destinácii zostanú do 15. septembra. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.
viac
28.07.2023
Slovenskí policajti v Chorvátsku upozorňujú na viaceré podvody s ubytovaním
Slovenskí policajti pomáhajúci toto leto v Chorvátsku upozorňujú na základe podnetov od viacerých slovenských turistov na značné množstvo podvodov s ubytovaním.
viac
11.06.2024
Aj tento rok budú dovolenkárom v Chorvátsku pomáhať slovenskí policajti
Aj tento rok budú slovenskí policajti vyslaní do Chorvátska v rámci projektu Bezpečná turistická destinácia, kde budú pomáhať slovenským turistom. Pôsobiť budú v dvoch destináciách - Crikvenici a Trogire od 1. júla do 30. augusta. Informoval o tom hovorca Prezídia Policajného zboru Roman Hájek na ut
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.26 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.62 %