Sobota 02.03.2024
Dnes má meniny 
Anežka
°C
28.11.2023 05:10

V Cigli začali so zasnežovaním zjazdovky, sezónu spustia počas Vianoc


Ilustračná snímka: MAS Ziar


Prevádzkovateľ vleku v Cigli v okrese Prievidza Lyžiarsky klub Cigeľ začal v týchto dňoch so zasnežovaním tamojšej zjazdovky. Lyžiarsku sezónu plánuje spustiť počas Vianoc. TASR o tom za prevádzkovateľa vleku informovala Jana Krausková.


"Pri priaznivých nízkych teplotách vieme svah zasnežiť technickým snehom približne za desať dní. Sezónu by sme radi otvorili 25. decembra," uviedla Krausková.         

V Cigli budú mať lyžiari podľa nej k dispozícii dva vleky, najskôr plánuje spustiť prevádzkovateľ 280-metrový vlek, po zasnežení veľkého vleku i tento.         

Športovci za služby budú túto sezónu platiť viac, Krausková to odôvodnila zvýšenými nákladmi za energie. "Náklady na energie nám výrazne stúpnu. To sme následne nútení preniesť aj do cien, a to vo výške desať až 15 percent tak, aby sme zabezpečili splatenie vzniknutých prevádzkových nákladov," vysvetlila Krausková.         

Vleky v Cigli budú môcť lyžiari po spustení sezóny využiť v pondelok až piatok od 17.30 do 20.30 h, počas soboty a nedele bude prevádzková doba od 9.00 do 16.00 h a od 17.30 do 20.30 h.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
09.11.2016
V niektorých lyžiarskych strediskách začali zasnežovať zjazdovky
Zjazdovku na Skalnatom plese a tiež Solisko na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách začali zasnežovať. S technických zasnežovaním podľa slov hovorkyne prevádzkovateľa lyžiarskych stredísk vo Vysokých Tatrách Zuzany Fabianovej začali z dôvodu mínusových teplôt v nočných hodinách.
viac
19.11.2022
V stredisku v Tatranskej Lomnici začali so zasnežovaním zjazdoviek
V lyžiarskom stredisku v Tatranskej Lomnici vo Vysokých Tatrách vo štvrtok (17. 11.) spustili snežné delá. Zasnežovať začali ako prvú zjazdovku Čučoriedky - Západ.
viac
25.11.2023
Vysoké Tatry: Vďaka ochladeniu začínajú zasnežovať aj menšie lyžiarske strediská
Vďaka ochladeniu postupne začínajú zasnežovať aj menšie lyžiarske strediská v tatranskom regióne. Technický riaditeľ Snowpark Lučivná Miroslav Šukola pre TASR potvrdil, že snežné delá spustili v noci na štvrtok. Veria, že do Vianoc sa im podarí pripraviť celé stredisko.
viac
18.12.2023
Počas starodávnych Vianoc pod Poľanou jedli ľudia sedem až deväť chodov
Počas starodávnych podpolianskych Vianoc jedli ľudia na Štedrý večer sedem a v niektorých domácnostiach aj deväť chodov. Neboli však také veľké, ako ich máme v súčasnosti. Významným jedlom bola cez sviatky aj krupicová kaša so škoricou.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.98 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.94 %