Štvrtok 18.04.2024
Dnes má meniny 
Valér
°C
25.07.2022 07:45

V Devínskej Novej Vsi opäť zbierajú školské pomôcky pre deti


Snímka zdroj: (Devínska Nová Ves).


Bratislavská Devínska Nová Ves aj tento rok vyhlásila verejnú zbierku školských pomôcok pre deti zo sociálne slabších rodín. V rámci nej je možné priniesť nové, aj zánovné veci, teda už použité, ale stále použiteľné.


Občania ich môžu na miestny úrad priniesť do 20. augusta. Obdobnú zbierku má napríklad aj Dúbravka.

"Nie všetky deti majú príležitosť plnohodnotne začať nový školský rok. Devínska Nová Ves preto vyhlásila 7. ročník zbierky školských pomôcok pre deti zo sociálne slabších rodín. Je možné priniesť nové, ale aj použité školské pomôcky, s ktorými sa dá ešte pracovať," uviedla Jana Martanovičová z mediálneho oddelenia miestneho úradu.

Vítané sú napríklad školské tašky, vrecko na prezuvky, peračník či kalkulačka, ale tiež zošity všetkých veľkostí či kancelárske papiere. Zbierajú sa tiež písacie potreby (ceruzky, perá, gumy, strúhadlá, fixky), rysovacie potreby (kružidlá, pravítka, uhlomery) či výtvarné pomôcky (farbičky, pastelky, farebné papiere, vodové farby, temperové farby).

Pomôcť deťom zo sociálne slabších rodín sa takto opäť rozhodla napríklad aj Dúbravka, ktorá v minulosti vyhlásila už sedem verejných zbierok nepoužitých i použitých školských potrieb. "Veľmi sa teším, že sa do tejto zbierky každoročne zapájajú Dúbravčania a prinášajú pomôcky, ktoré školákom ozaj pomáhajú," skonštatoval starosta Dúbravky Martin Zaťovič.

Pomôcky zbiera mestská časť do 13. augusta, aby sa stihli pred začiatkom školského roku ešte distribuovať. Školské pomôcky sa dajú odovzdať na oddelení sociálnych vecí a zdravotníctva na prízemí miestneho úradu.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
22.08.2020
Petržalka vyhlásila verejnú zbierku školských pomôcok
Bratislavská Petržalka spúšťa od pondelka (24. 8.) verejnú zbierku školských pomôcok pre deti zo sociálne slabších rodín.
viac
15.01.2021
Devínska N. Ves vyhlásila humanitárnu pomoc pre Chorvátsko
Bratislavská Devínska Nová Ves vyhlásila humanitárnu zbierku pre najviac zasiahnuté oblasti v Chorvátsku po minuloročných zemetraseniach.
viac
24.02.2021
Rekonštrukcia vodnej nádrže Mláka pokračuje aj odstraňovaním bahna
Rekonštrukcia viacúčelovej vodnej nádrže "Mláka" na Mlynskej ulici v bratislavskej Devínskej Novej Vsi pokračuje odstraňovaním bahenných nánosov a prácami na spádovaní dna.
viac
18.11.2021
V Devínskej N. Vsi sa opäť pomáha projektom List Ježiškovi
V bratislavskej Devínskej Novej Vsi sa aj tento rok bude pomáhať sociálne slabším rodinám a rodinám v núdzi. Umožní to opäť i vianočný projekt List Ježiškovi, teda cielená zbierka darčekov podľa konkrétnych potrieb a želaní rodín.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.10 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.84 %