Nedeľa 19.05.2024
Dnes má meniny 
Gertrúda
°C
20.11.2023 07:50

V Dolnom Kubíne sa od pondelka začnú Katarínske trhy


Ilustračná snímka, zdroj: mesto Dolný Kubín


Vyše sto predajcov a remeselníkov z celého Slovenska zaplní od pondelka (20. 11.) Námestie slobody a Mestské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne. Návštevníci Katarínskych trhov tam počas dvoch dní od 9.00 h do 20.00 h nájdu predovšetkým vianočný sortiment. TASR o tom informoval Martin Buzna z kancelá


"Do Dolného Kubína zavíta dovedna 112 predajcov a remeselníkov. Keďže sviatky sú tu čoskoro, návštevníci tu nájdu napríklad ozdoby na stromček, vianočné sviečky a dekorácie, hračky, medovníky, orechy, med i ďalší bežný tovar," priblížila riaditeľka kultúrneho strediska Martina Mesárošová.         

Dolnokubínčania aj návštevníci mesta budú mať počas trhov možnosť kúpiť si ručne vyrábané výrobky. Remeselníci ponúknu výrobky z dreva, prútia, kože, cínu a bižutériu. "Na svoje si prídu aj milovníci chutných jedál a nápojov," dodala Mesárošová.         

Katarínske trhy v Dolnom Kubíne každoročne počas dvoch dní navštívia tisíce ľudí, uviedli z radnice.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
18.11.2018
Predvianočnú atmosféru v meste rozprúdia dvojdňové Katarínske trhy
Predvianočnú atmosféru prinesie začiatkom budúceho týždňa do metropoly dolnej Oravy vyše 140 predajcov a remeselníkov z celého Slovenska. Námestie slobody a Mestské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne sa počas dvoch dní od pondelka 19. novembra do utorka 20. novembra stane dejiskom Katarínskych trhov
viac
12.12.2018
Centrálne námestie žije sviatočnou atmosférou, začali sa vianočné trhy
Centrálne námestie v najväčšom oravskom meste, Dolnom Kubíne, v týchto dňoch ožíva atmosférou blížiacich sa Vianoc. Priniesli ju tradičné trhy, ktoré domácich i návštevníkov lákajú na voňavé dobroty, produkty z dielní domácich majstrov remeselníkov či vianočný kultúrny program.
viac
19.11.2019
Katarínske trhy rozprúdili v meste predvianočnú atmosféru
Predvianočnú atmosféru priniesli do Dolného Kubína tradičné Katarínske trhy. Námestie slobody a mestské kultúrne stredisko (MsKS) v pondelok zaplnili predajcovia a remeselníci z celého Slovenska.
viac
22.11.2022
Po dvojročnej prestávke sú v meste Katarínske trhy
Po dvojročnej prestávke sa v Dolnom Kubíne konajú Katarínske trhy. Námestie slobody a mestské kultúrne stredisko v pondelok zaplnilo vyše 100 predajcov a remeselníkov z celého Slovenska.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %