Piatok 28.02.2020
Dnes má meniny 
Zlatica
°C
13.12.2016 07:00

V historickom medzibrání pripravujú Kremnické vianočné trhy


Pozvánka.


V priestoroch historického medzibránia v Kremnici sa od pondelka 19. decembra do štvrtka 22. decembra budú konať Kremnické vianočné trhy.


"Trhy otvoríme v pondelok o 14:30 hod. koncertom miestnej kapely Virvar. Na programu sú aj súťaže a workshopy pre deti, v rámci ktorých budú napríklad tvoriť vianočné ozdoby," priblížila Veronika Chrienová z mestského úradu.      

V ôsmich stánkoch si budú môcť návštevníci trhov zakúpiť výrobky lokálnych predajcov ako napríklad ručne robené ozdoby, šperky, medovníčky či med. Nebude chýbať ani vianočný punč, varené víno a detský punč. V utorok sa podľa Chrienovej zapojí aj Stredná odborná škola pre sluchovo postihnutých v Kremnici, ktorej žiaci budú ponúkať svoje výrobky.       

"Trhy organizuje Kultúrne a informačné centrum (KIC) a mesto Kremnica najmä pre to, aby sme prispeli k vianočnej atmosfére a nálade v meste. Zároveň výťažok z predaja punču, ktorý bude predávať KIC, venujeme na dobrú vec. Veríme, že Kremnické vianočné trhy sa stanú v meste tradíciou," dodala Chrienová.

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.12.2016
Stropkovčania sa pripravujú na jubilejné vianočné remeselné trhy
Mesto Stropkov sa chystá na jubilejný desiaty ročník Vianočných remeselných trhov. Tradíciu založili v roku 2007 a odvtedy je toto podujatie neodmysliteľnou súčasťou končiaceho sa adventu a príjemného očakávania Vianoc v meste.
viac
20.12.2017
Stropkovské vianočné remeselné trhy s novým betlehemom
Predajcovia a remeselníci budú svoj tovar a výrobky ponúkať širokej verejnosti už od štvrtkového rána (21. 12.), slávnostné otvorenie trhov je naplánované na 16. hodinu.
viac
13.12.2018
V Sládkovičove budú vianočné trhy na podporu škôl
Na námestí v Sládkovičove budú v piatok (14. 12.) od 15. h vianočné trhy na podporu školám. V sprievodnom programe od 16. h vystúpia žiaci miestnych škôl, chlapci a dievčatá z Detského centra Hrajkovo, spevokol Klubu seniorov a Ekumenický spevácky zbor.
viac
12.12.2019
Dolnokubínske vianočné trhy sa tento rok nesú v znamení tradícií
Prezentáciu vianočných zvykov a tradícií dolnej Oravy sľubuje program vianočných trhov, ktoré sa začali v stredu v Dolnom Kubíne. Návštevníci tiež majú k dispozícii 26 stánkov s vianočným tovarom a občerstvením. Informoval o tom Martin Buzna z dolnokubínskeho mestského úradu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.26 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.90 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.84 %