Sobota 07.12.2019
Dnes má meniny 
Ambróz
°C
21.06.2017 11:13

V Humennom pribudli nové autobusové zastávky


Snímka zdroj: (humenne.sk).


V Humennom sa tento rok výrazne spríjemní čakanie na autobusy Mestskej hromadnej dopravy. Obyvatelia mesta žiadali radnicu, aby im postavila, resp. zrekonštruovala prístrešky hlavne v tých lokalitách, kde je ich málo alebo už neslúžia svojmu účelu.


V rámci naplánovaných investícií na tento rok sa preto osadí desať úplne nových autobusových zastávok na Dubníku, Gaštanovej ulici, Kudlovciach, na Osloboditeľov a Ševčenkovej ulici v smere do Medzilaboriec a zrekonštruuje sa jeden pôvodne plechový prístrešok pre umiestnenie detských kočiarov pri Detskej poliklinike. Tieto prístrešky osadí a zrekonštruuje za 55 998 eur spoločnosť Axor s.r.o. v spolupráci s Technickými službami Mesta Humenné. Jednotlivé zastávky sú z oceľovej pozinkovanej konštrukcie so šírkou 170 cm, výškou 2,45 m a dĺžkou od troch do štyroch metrov, s polykarbonátovou oblúkovou strechou.

Obyvatelia mesta sa do konca roka môžu tešiť aj na výstavbu ďalších piatich úplne nových zastávok a štvoricu zrekonštruovaných, ktoré zabezpečí na vlastné náklady spoločnosť Akzent BigBoard a.s. Nové prístrešky sú predbežne vytipované na Laboreckú ulicu (pri parkovisku Billa a pri križovatke s Hrnčiarskou ul.), na ulicu Osloboditeľov pri Mlyne a na Námestí slobody smerom k Sídlisku III. Na uliciach Osloboditeľov, Sninskej, Ševčenkovej a Poľnej pri Chemlone, zase spomínaná firma demontuje a vymení staré autobusové prístrešky za nové.

Cieľom humenskej samosprávy aj naďalej zostáva, aby sa do konca budúceho roka dočkali nového šatu všetky autobusové zastávky v meste. Už predtým obchodný reťazec Merkury Market nechal takisto na vlastné náklady okrem detského ihriska na Suchom jarku, vybudovať dve nové autobusové zastávky na uliciach Mierová a Suchý jarok.

Navyše v uplynulých rokoch firma euroAWK opravila a vybudovala vo svojej réžii spolu 20 zastávok, čo je jeden z najvyšších percentuálnych podielov zo všetkých slovenských miest, v ktorých sa táto spoločnosť stará o zastávky.

 

Autor: (Michaela DOCHÁNOVÁ)


komentáre
SHOW ALL
podobné
21.07.2016
Mesto sa chce v dražbe dostať späť k pozemkom pod nedostavanou Europou
Mesto Zvolen sa chce v dražbe dostať späť k pozemkom pod nedostavaným centrom Europa, ktoré pred časom predalo stavebníkovi, spoločnosti VAV invest B. Bystrica. Druhá časť centra sa totiž vôbec nepostavila, keď sa vlastník pozemkov dostal medzičasom do konkurzu.
viac
11.01.2017
MV SR zverejnilo dátum uzavretia 4. hodnotiaceho kola výziev na materské školy
Výzvy na výstavbu, rekonštrukciu a prestavbu materských škôl boli vyhlásené v januári 2016 v rámci Operačného programu Ľudské zdroje (OP ĽZ), ktorého časť spravuje Ministerstvo vnútra SR. Štvrté hodnotiace kolo bude mať uzávierku 14. júla 2017.
viac
18.05.2017
Radnica začala s rekonštrukciou ciest a chodníkov
Liptovskomikulášska mestská samospráva sa s príchodom jarného počasia púšťa do rekonštrukcie ciest a chodníkov. Nový asfalt dostanú tisícky metrov komunikácií v centre mesta aj v mestských častiach.
viac
19.06.2017
Rozpočet mesta poslanci navýšili o takmer 190 000 eur
Tretiu zmenu rozpočtu v tomto roku schválili poslanci mestského zastupiteľstva v Spišskej Belej na svojom ostatnom zasadnutí. Príjmy aj výdavky boli navýšené zhodne o 189 984 eur.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.82 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.08 %