Nedeľa 21.07.2024
Dnes má meniny 
Daniel
°C
15.06.2023 09:30

V kampani na čistenie okolia vyzbierali stovky vriec odpadu


Ilustračná snímka.


Tohtoročnú kampaň Vyčistime si Moldavu považuje mesto Moldava nad Bodvou za úspešnú. Ako informuje na svojej webovej stránke, zapojilo sa do nej 1430 občanov mesta, pričom dokopy vyzbierali viac ako 400 vriec odpadu aj ďalší objemný odpad.


Do akcie sa zaregistrovalo 20 družstiev. Medzi zúčastnenými boli žiaci, pedagógovia, rodičia, rôzne záujmové organizácie, zamestnanci mesta, komunitné centrum, dôchodcovia i jednotlivci. Zapojili sa do nej aj obyvatelia mestskej časti Budulov.

Podľa radnice sa podarilo vyčistiť mnohé znečistené lokality, medzi nimi aj brehy rieky Bodvy a jej okolie, okolie garáží, škôl, areál Pod kopcom až po kaplnku, takzvaný lyžiarsky svah, židovský cintorín, okolie Budulovského rybníka, futbalového ihriska v Budulove, parky a ďalšie.

"Okrem vriec s odpadom sa vyzbieralo aj veľké množstvo objemného odpadu ako napríklad vysávač, mikrovlnka, televízory, matrace, stoličky, žalúzie, pneumatiky, oblečenie a obuv, koberce, linoleum, časti karosérie, sedačka z auta, mobilné telefóny, hračky, prepravky," spresnilo mesto s tým, že nechýbali ani plechovky, sklenené či plastové zálohované fľaše.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
09.03.2020
Moldava nad Bodvou začína s výstavbou nového trhoviska
V týchto dňoch sa začína v Moldave nad Bodvou pri Inkubátorovom dome realizovať projekt s názvom Trhovisko Encs - Encsi piactér.
viac
25.04.2020
Mesto vyhlásilo súťaž na odpredaj areálu bývalej Drevovýroby
Mesto Moldava nad Bodvou vyhlásilo obchodnú verejnú súťaž na odpredaj nehnuteľností v areáli bývalej Drevovýroby na Rožňavskej ulici. Minimálnou východiskovou cenou a teda aj najnižšou ponukou na odkúpenie, ktorú môže účastník súťaže navrhnúť, je podľa znaleckého posudku 1,23 milióna eur.
viac
30.05.2020
Areál Pod Kopcom sprevádzkujú po niekoľkých rokoch
Po dlhoročnej prestávke sa obyvatelia Moldavy nad Bodvou môžu v tomto roku opäť športovo vyžiť vo vynovenom areáli Pod kopcom.
viac
24.04.2023
Počas Dňa Zeme vyzbierali v meste a v kúpeľoch viac ako 120 vriec odpadu
Viac ako 120 vriec odpadu vyzbierali počas uplynulého víkendu obyvatelia Sliača a niektorých okolitých miest a obcí v intraviláne tohto kúpeľného mesta. Ďalšie množstvo odpadu putovalo do veľkorozmerného kontajnera. Akcia sa konala pri príležitosti Dňa Zeme.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %