Pondelok 29.05.2023
Dnes má meniny 
Vilma
°C
03.10.2022 12:35

V Karlovej Vsi otvoria environmentálne komunitné centrum


Na archívnej snímke bratislavské sídlisko Dlhé diely v Karlovej Vsi. Snímka zdroj: (tasr).


V priestoroch Základnej školy Alexandra Dubčeka na bratislavských Dlhých dieloch otvoria v pondelok Komunitné vzdelávacie centrum pre klímu a biodiverzitu. Mestská časť Bratislava-Karlova Ves ho zriaďuje s cieľom podporovať komunitný život a vzdelávanie verejnosti o problematike zmeny klímy.


"Súčasťou centra bude prezentačná miestnosť i náučný chodník s interaktívnymi modelmi približujúcimi opatrenia na adaptáciu i zmiernenie negatívnych dosahov klimatickej zmeny," uviedol hovorca Karlovej Vsi Branislav Heldes.

Centrum má podľa neho vzdelávať deti a študentov v environmentálnej oblasti, radiť bytovým správcom či spoločenstvám pri obnove obytných a verejných budov. Odbornej komunite má zasa poskytnúť platformu na vymieňanie si vedomostí a skúseností, neformálnym skupinám priestor na stretnutia a výmenu skúseností pri organizovaní environmentálnych aktivít.

Centrum bolo podporené z dotačných programov Deliver (program LIFE) a Mitadapt (Granty EHP a Nórska).

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
26.06.2019
V Karlovej Vsi menia od septembra poplatky v škôlkach a školách
V Karlovej Vsi sa od septembra budú zvyšovať príspevky za dieťa v materskej škole či školskom klube detí. Poplatky sa zmenia aj v stravovaní, s uplatnením štátnej dotácie na obedy by však mali rodičia detí na základných školách i v poslednom ročníku škôlky zaplatiť od septembra menej ako doteraz.
viac
13.11.2020
V Karlovej Vsi vznikne multifunkčný park aj dažďová záhrada
V bratislavskej Karlovej Vsi na Karloveskej ulici pri zrekonštruovanej Dúbravsko-karloveskej radiále vznikne multifunkčný park na šport i oddych.
viac
21.11.2020
V bratislavskej Karlovej Vsi vznikne nový park
Celý park je riešený v horizontálnom rozmiestnení viacerých športových stanovísk. Na opačnom konci od skateparku bude detské ihrisko so šmykľavkou alebo malým tunelom pre najmenších.
viac
05.03.2021
Karlova Ves využije 1,4 milióna eur z grantov na adaptačné opatrenia
Prostriedky z nórskych fondov a štátneho rozpočtu vo výške 1,4 milióna eur, ktoré bratislavská Karlova Ves získala na realizáciu adaptačných a mitigačných opatrení, majú prispieť k zvýšeniu odolnosti Karlovej Vsi voči zmene klímy.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.96 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.81 %