Pondelok 21.09.2020
Dnes má meniny 
Matúš
°C
23.03.2020 10:40

V Leviciach začínajú s rekonštrukciou miestnych komunikácií


Nadjazd na vstupe do Levíc v smere od Kalnej nad Hronom na ceste I/51. Snímka zdroj: (PrtScr/Google Maps).


V Leviciach sa od začiatku tohto týždňa začína plánovaná rekonštrukcia miestnych komunikácií Sládkovičovej, Tyršovej a Saratovskej ulice. Celkové náklady na ich rekonštrukciu a obnovu sú vyčíslené na 225 000 eur.


Financie mesto vyčlenilo zo svojho rozpočtu, informovala Adriana Macáková z levického mestského úradu.

Súčasťou rekonštrukčných prác bude vyfrézovanie podkladu, úprava obrubníkov, kanalizačných poklopov a uličných vpustí, vyspravenie výtlkov a prepadnutých miest a následné položenie nového asfaltobetónového povrchu a nástreku vodorovného dopravného značenia.

Mesto upozorňuje vodičov na čiastočnú uzáveru, ktorá platí na uvedených úsekoch. „Miestne komunikácie budú označené dočasným dopravným značením. Doprava bude regulovaná pracovníkmi firmy vykonávajúcej rekonštrukciu,” uviedla Macáková. Práce by mali trvať približne mesiac v závislosti od poveternostných podmienok.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
19.10.2017
Začína sa s obnovou najzanedbanejších ciest a chodníkov
Zvolenská cesta a Poľná ulica patria k najvyťaženejším a najzanedbanejším miestnym komunikáciám (MK) v Banskej Bystrici. Na ich žalostný stav už dlhodobo poukazujú aj samotní Banskobystričania.
viac
28.02.2020
Mesto Levice pripravuje rekonštrukciu bazéna krytej plavárne
Mesto Levice pripravuje rekonštrukciu bazéna krytej plavárne. Zastupiteľstvo odsúhlasilo v rámci schváleného mestského rozpočtu na tento rok finančné prostriedky na rekonštrukciu vo výške 566 000 eur.
viac
16.04.2020
KSK pokračuje v rekonštrukciách ciest
Opravy ciest v Košickom samosprávnom kraji (KSK) pokračujú, situácia spojená s novým koronavírusom práce nestopla. Informovala o tom hovorkyňa KSK Anna Terezková.
viac
14.08.2020
Poslanci schválili na opravu cesty na Prednú Horu 15 mil. eur z úveru
Na opravu poškodenej cesty II/531 medzi Muráňom a Prednou Horou v okrese Revúca môže Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) využiť 15 miliónov eur z už schváleného úveru.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.77 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.91 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.33 %