Streda 06.12.2023
Dnes má meniny 
Mikuláš
°C
25.05.2016 11:42

V Malackách sa budú podávať šošovicové špeciality


Snímka: (malackasosovica.sk).


„Išeu Macek do Mauacek…“ spieva (nielen) celé Slovensko. Ľudovú pieseň o Macejkovi, ktorý išiel mlátiť šošovicu do Malaciek, nič v známosti o Malackách u Nemalačanov neprekoná.


Práve preto sa šošovica, ako zázračný zdroj energie a podľa ľudovej tradície aj hojnosti, stala tým správnym symbolom na spájanie aktivít, ktoré prispejú k obnove lokálnych trhov pre sezónnych potravinových producentov, farmárov, záhradkárov, či remeselníkov.

Malacká šošovica je celodenné podujatie, ktoré si berie za cieľ podporovať najmä miestnych producentov a predstaviť šikovných ľudí z Malaciek a okolia.

Súčasťou podujatia sú rôzne druhy tvorivých workshopov, prezentácia aktivít občianskych združení, výstavy miestnych umelcov, fotografov, prednášky s témami týkajúcimi sa histórie Malaciek, ale aj praktickými ukážkami občianskeho aktivizmu a zrealizovaných projektov.

Malacká šošovica dáva priestor aj zdravému jedlu. Pripravené sú ochutnávky jedál, vegetariánske špeciality a samozrejme nebudú chýbať rôzne šošovicové špeciality.

 

 

Autor: (red)


komentáre
SHOW ALL
podobné
14.07.2017
Leto v bratislavskom regióne je v plnom prúde!
Aj tento víkend budú mať návštevníci bratislavského regiónu možnosť užiť si letnú pohodu v spojení s kultúrou na rôznych podujatiach.
viac
15.12.2018
Vianočné trhy v Malackách sa začínajú už dnes
Adventné Malacky 2018 pokračujú tradičnými vianočnými trhmi, ktoré sa začínajú dnes 15. decembra v centre mesta na Mierovom námestí a potrvajú do soboty 22. decembra.
viac
21.12.2018
Na malackých školách zavládla vianočná atmosféra
Priestory malackých škôl sa počas adventu zmenili na dejisko vianočných trhov a jarmokov s množstvom krásnych a originálnych produktov, zaujímavým programom a výborným občerstvením. Sviatočnú atmosféru dotvárala skvelá nálada, lákavé vône i hudba ohlasujúca blížiace sa Vianoce.
viac
09.09.2023
Malacky chcú meniť trávniky na kvitnúce lúky
Mestské trávniky v Malackách by sa mali premeniť na lúky plné kvetov. Mesto deklaruje ambíciu premeniť takmer päť hektárov trávnatých plôch na lúky priťahujúce včely i motýle. Projekt, ktorý realizuje spolu s partnermi, chce predstaviť na sobotňajšom (9. 9.) podujatí Malacká šošovica.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.95 %