Streda 29.11.2023
Dnes má meniny 
Vratko
°C
16.12.2022 01:30

V MČ Ťahanovce vyrastie nová športová hala


Ilustračná snímka: (tasr).


V košickej mestskej časti (MČ) Ťahanovce vyrastie nová športová hala. Mestskí poslanci na svojom štvrtkovom rokovaní schválili zabezpečenie financovania jej výstavby formou bankového úveru.


Mesto získalo na projekt dotáciu vo výške 1,2 milióna eur, dofinancovanie zo strany magistrátu má predstavovať sumu zhruba 2,5 milióna eur.

Športovisko na základnej škole s materskou školou vyrastie na pozemku, kde sa nachádzala pôvodná telocvičňa. Tú v roku 2021 zbúrali z dôvodu jej nevyhovujúceho technického stavu. Cieľom je vybudovať multifunkčnú voľnočasovú športovú halu na rozvoj amatérskeho športu pre športové, detské a mládežnícke kluby pôsobiace v nižších ligách v regióne. "Nové športovisko s kapacitou pre 100 divákov poslúži na tréningy a zápasy košických volejbalových, basketbalových, hádzanárskych, futsalových, bedmintonových a florbalových tímov predovšetkým v mládežníckych kategóriách," uvádza magistrát na svojej webovej stránke.

Mesto má na výstavbu vydané stavebné povolenie. Po tom, ako mestské zastupiteľstvo (MsZ) odobrilo zabezpečenie jej financovania, vyhlásia verejné obstarávanie na zhotoviteľa. S prácami by sa malo začať na jar. Dotácia z Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) by mala byť na účet mesta poukázaná ešte tento rok. Preinvestovaná má byť do konca budúceho roka.

Podľa primátora Jaroslava Polačeka pôjde o ďalšiu zmysluplnú investíciu do rozvoja športovej infraštruktúry a spolu s ďalšími už zrealizovanými alebo chystanými projektami prispeje k celkovému reštartu športu v metropole východu.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
05.07.2017
Sninskí poslanci podporili zámer výstavby mestskej plavárne
Poslanci podporili zámer výstavby plavárne v meste. Hotová by mohla byť do konca roka 2020. Výstavbu krytého viacúčelového bazéna, ktorého súčasťou by bol aj zimný štadión a multifunkčné ihrisko, chceli v meste začať realizovať už pred niekoľkými rokmi.
viac
19.05.2023
Pri Základnej škole Želiarska začína výstavba školskej športovej haly
Nová školská športová hala vyrastie pri Základnej a materskej škole na Želiarskej ulici v košickej mestskej časti Ťahanovce. Jej výstavbu vo štvrtok začali symbolickým poklepaním základného kameňa florbalovými hokejkami.
viac
17.06.2023
Mesto otvorilo zrekonštruovanú športovú halu Stará jazdiareň
Zrekonštruovanú športovú halu známu najmä ženským basketbalom v piatok slávnostne otvorili v Košiciach. Obnova a modernizácia haly s novým názvom Stará jazdiareň stála 3,1 milióna eur.
viac
25.08.2023
Výstavba výrobnej haly si vyžiadala práce navyše za asi 124 000 eur
Projekt novej výrobnej haly v priemyselnom areáli bývalého Kovosmaltu vo Fiľakove bude drahší približne o 124 000 eur. Dôvodom sú práce navyše, ktoré na stredajšom (23. 8.) zasadnutí mestského zastupiteľstva (MsZ) vo forme dodatku k zmluve o dielo schválili poslanci mesta.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.98 %