Nedeľa 10.12.2023
Dnes má meniny 
Radúz
°C
28.09.2023 07:55

V meste bude pôsobiť mládežnícky parlament


Ilustračná snímka (TASR)


V Nitre bude pôsobiť mládežnícky parlament. Po žiackom školskom parlamente to bude druhá organizácia, ktorá bude partnerom samosprávy a bude zastupovať záujmy detí a mládeže v Nitre.


Ako uviedol viceprimátor Miloslav Špoták, kým žiacky parlament zastupuje žiakov základných škôl, úlohou Nitrianskeho mládežníckeho parlamentu je zastupovať stredoškolákov, teda mladých ľudí vo veku od 15 rokov. "Štatút pripravil jeho koordinátor spolu s prípravným výborom, s 11 mladými ľuďmi na základe inšpirácie z iných miest a v súlade so zákonom. Popisuje fungovanie Nitrianskeho mládežníckeho parlamentu, jeho orgány, členstvo, hlasovanie a ďalšie fungovanie. Spoločne majú informovať mládež o tom, čo sa deje v mestskej samospráve a zároveň byť prostredníkom medzi mestom a mladými ľuďmi," vysvetlil Špoták.         

Cieľom Nitrianskeho mládežníckeho parlamentu má byť zvyšovanie povedomia mládeže v rôznych témach, podporovanie osobného rozvoja mladých a predovšetkým zastupovanie ich záujmov v meste. Okrem toho bude organizovať aj svoje vlastné podujatia. "Bude zastrešovať staršiu mládež, ideálne všetky stredné školy, ktorých máme na území mesta približne 18. V rámci spolupráce mladých tam môže byť zástupca žiackeho školského parlamentu, ale aj zástupcovia dvoch akademických senátov vysokých škôl," doplnil Špoták.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
01.04.2019
Verejnosť už môže hlasovať za projekty z participatívneho rozpočtu
Nitrianska komunitná nadácia (NKN) už oficiálne spustila verejné hlasovanie, prostredníctvom ktorého môžu Nitrania podporiť projekty, ktoré by mali získať grant z programu Mením moje mesto.
viac
18.04.2020
Verejné hlasovanie určilo projekty podporené z participatívneho rozpočtu
Projekty, ktoré podporia z nitrianskeho grantového programu Mením Moje Mesto, sú už známe. Ľudia vo verejnom hlasovaní vyberali z 29 verejnoprospešných zámerov. Finančnú podporu získa desať projektov, ktoré dostali najviac hlasov.
viac
17.12.2020
Kvalitu ovzdušia v meste bude merať sieť envirostaníc
Kvalitu ovzdušia na území Nitry bude merať sieť malých envirostaníc, ktoré budú osádzané na stĺpy verejného osvetlenia v rámci projektu Inteligentné mesto.
viac
04.06.2021
Nitra poskytne dotácie na zážitkovú včeláreň i rozšírenú 3D realitu
Mesto Nitra podporí tento rok cestovný ruchu dotáciami v hodnote 20 000 eur. Celkovo sa o financie z mestského rozpočtu uchádzalo 15 projektov, mestskí poslanci sa z nich rozhodli podporiť sedem.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.95 %