Štvrtok 08.12.2022
Dnes má meniny 
Marína
°C
29.09.2022 01:30

V meste obnovili štyri ihriská za desiatky tisíc eur


Ilustračná snímka: (tasr).


V Poprade v týchto dňoch obnovili štyri detské ihriská. Lokality na Štúrovej ulici za blokom Myjava, na Ulici 29. augusta za bytovkou Sĺňava, Ulici Mládeže za bytovým domom Hron a na Ulici L. Svobodu za blokom Labe samospráva zmodernizovala približne za 142 000 eur.


Práce trvali dva mesiace. "Inštalovali sa nové herné prvky, mobiliár a súčasťou prác boli aj terénne úpravy. Deti sa tak môžu tešiť na multifunkčné zostavy pre rôzne vekové kategórie od 0 do 14 rokov a pieskoviská s krycím plachtami," uvádza mesto. Novinkou je umiestnenie integrovanej hojdačky, ktorá je vhodná pre hendikepované deti. Tá je súčasťou detského ihriska na Ul. L. Svobodu za blokom Labe. Ďalšou novinkou je osadenie detskej trampolíny za bytovým domom Sĺňava.

Mesto verí, že obnovou prvkov skvalitní trávenie voľného času deťom a mládeži v blízkosti ich bydliska. Zároveň všetkých žiada, aby rešpektovali prevádzkové pokyny detských ihrísk, dodržiavali čistotu a používali jednotlivé prvky adekvátne svojmu veku.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
29.07.2020
Radnica oživila verejný priestor v centrálnej mestskej zóne
Mesto Štúrovo oživilo verejný priestor v blízkosti kruhového objazdu na križovatke ulíc Nánanská, Komenského a Hlavná. Na ploche 850 štvorcových metrov vybudovalo trávnaté plochy a kvetinové záhony, vysadilo stromy a kríky, pribudli lavičky.
viac
16.07.2021
Fiľakovo plánuje komplexne obnoviť vnútroblok v centre mesta
Obnova okolia mestských sídlisk, ktoré boli vybudované za bývalého režimu a už nespĺňajú požiadavky dnešného života, je aktuálnou témou v mnohých samosprávach.
viac
09.09.2022
Záujem o bezplatnú MHD už prejavilo niekoľko tisíc Popradčanov
Slovenská autobusová doprava (SAD) Poprad vydala už približne 6000 kartičiek záujemcom o bezplatnú Mestskú hromadnú dopravu (MHD). Na tlačovej konferencii to vo štvrtok uviedla riaditeľka spoločnosti Marianna Krajčová Gočová a zároveň vyzvala aj ďalších obyvateľov mesta, aby túto možnosť využili.
viac
25.10.2022
Mesto začalo s rozšírením a obnovou útulku pre psov
V týchto dňoch sa začali práce na rozšírení a zásadnej rekonštrukcii Mestského útulku v Poprade. Informovala o tom hovorkyňa mesta Jarka Hlaváčová s tým, že priestor sa vďaka tomu rozšíri na ploche približne 1500 metrov štvorcových.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.30 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.12 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.58 %