Nedeľa 24.09.2023
Dnes má meniny 
Ľuboš, Ľubor
°C
29.09.2022 01:30

V meste obnovili štyri ihriská za desiatky tisíc eur


Ilustračná snímka: (tasr).


V Poprade v týchto dňoch obnovili štyri detské ihriská. Lokality na Štúrovej ulici za blokom Myjava, na Ulici 29. augusta za bytovkou Sĺňava, Ulici Mládeže za bytovým domom Hron a na Ulici L. Svobodu za blokom Labe samospráva zmodernizovala približne za 142 000 eur.


Práce trvali dva mesiace. "Inštalovali sa nové herné prvky, mobiliár a súčasťou prác boli aj terénne úpravy. Deti sa tak môžu tešiť na multifunkčné zostavy pre rôzne vekové kategórie od 0 do 14 rokov a pieskoviská s krycím plachtami," uvádza mesto. Novinkou je umiestnenie integrovanej hojdačky, ktorá je vhodná pre hendikepované deti. Tá je súčasťou detského ihriska na Ul. L. Svobodu za blokom Labe. Ďalšou novinkou je osadenie detskej trampolíny za bytovým domom Sĺňava.

Mesto verí, že obnovou prvkov skvalitní trávenie voľného času deťom a mládeži v blízkosti ich bydliska. Zároveň všetkých žiada, aby rešpektovali prevádzkové pokyny detských ihrísk, dodržiavali čistotu a používali jednotlivé prvky adekvátne svojmu veku.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
16.07.2021
Fiľakovo plánuje komplexne obnoviť vnútroblok v centre mesta
Obnova okolia mestských sídlisk, ktoré boli vybudované za bývalého režimu a už nespĺňajú požiadavky dnešného života, je aktuálnou témou v mnohých samosprávach.
viac
09.09.2022
Záujem o bezplatnú MHD už prejavilo niekoľko tisíc Popradčanov
Slovenská autobusová doprava (SAD) Poprad vydala už približne 6000 kartičiek záujemcom o bezplatnú Mestskú hromadnú dopravu (MHD). Na tlačovej konferencii to vo štvrtok uviedla riaditeľka spoločnosti Marianna Krajčová Gočová a zároveň vyzvala aj ďalších obyvateľov mesta, aby túto možnosť využili.
viac
13.04.2023
Obnova objektu sociálnych služieb na Levočskej ulici potrvá päť mesiacov
Rekonštrukcia objektu sociálnych služieb na Levočskej ulici v Poprade by mala trvať viac ako päť mesiacov, mesto nedávno podpísalo zmluvu o dielo so zhotoviteľom stavby. Stavebné práce si podľa zverejnenej zmluvy vyžiadajú takmer 430 000 eur.
viac
01.08.2023
Mestský útulok prešiel výraznou zmenou, jeho kapacitu rozšírili
Mestský útulok v Poprade prešiel výraznou zmenou, jeho kapacitu rozšírili. Informovalo o tom mesto na sociálnej sieti, dôvodom prestavby bola takmer 100-percentná vyťaženosť útulku. Projekt sa oproti pôvodnému plánu predražil o desiatky tisíc eur.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.07 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.93 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.00 %