Streda 08.04.2020
Dnes má meniny 
Albert
°C
05.02.2020 03:05

V meste pribudnú nové wifi zóny s bezplatným internetom


Ilustračná snímka leviceonline.sk


V Leviciach pribudne už čoskoro desať nových bezplatných wifi zón. Mesto ich vybuduje v rámci projektu Wifi pre Levice, na ktorý získalo z fondov Európskej únie takmer 14-tis. eur.


V súčasnosti je verejnosti k dispozícii bezplatná wifi zóna v centre mesta na Námestí hrdinov. Nové prístupové body vzniknú na ďalších frekventovaných miestach, zriadené budú predovšetkým v blízkosti kultúrnych domov, v parkoch, pri kultúrnych pamiatkach a rekreačných zariadeniach i na ďalších miestach, kde sa koncentruje väčší počet ľudí.

Prístupové body poskytnú bezplatné pripojenie k širokopásmovému internetu s minimálnou rýchlosťou 30 Mbit/s. "Všetky sa budú identifikovať ako WiFi pre Teba a po úspešnom pripojení sa každému užívateľovi zobrazí ako uvítacia stránka www.levice.sk. Budované prístupové body sa budú inštalovať úplne nanovo. Momentálne prebieha kontrola verejného obstarávania a po jej úspešnom ukončení sa môže projekt zrealizovať,“ informovala radnica.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
30.07.2018
Bezplatné wifi zóny v obciach a mestách môžu pomôcť aj rozvoju turizmu
Bezplatné wifi zóny na verejných priestranstvách v obciach a mestách môžu zvýšiť kvalitu života občanov, ale aj pomôcť k rozvoju turizmu. Uviedol to podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Richard Raši na tlačovej konferencii v Bratislave, kde zároveň spustil výzvu WiFi pre Teba.
viac
23.02.2019
Radnica chce centrum mesta pokryť bezplatným internetom
Centrum Želiezoviec by mohlo byť v budúcnosti pokryté bezplatným širokopásmovým internetom. Mestskí poslanci už pred časom schválili podanie žiadosti o nenávratný finančný príspevok z európskych fondov. Z dotácie by sa následne vybudovali prístupové bezdrôtové body.
viac
15.05.2019
V centre mesta bude dostupnejší bezplatný internet
Prístup k bezplatnému internetu v centre Komárna by sa mal už čoskoro výrazne zlepšiť. Mestu sa podarilo získať dotáciu na vybudovanie širokopásmového bezdrôtového internetového prístupu.
viac
30.09.2019
Prístup k internetu môžu bezplatne využívať obyvatelia aj návštevníci
Dolnokubínska samospráva vybudovala wifi zóny na troch verejne prístupných miestach v meste. Bezplatné internetové pripojenie je obyvateľom a návštevníkom mesta k dispozícii na Hviezdoslavovom námestí, v Parku Martina Kukučína a na Námestí slobody.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.01 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.84 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.15 %